Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yuvası hastane ailesi doktorlar

Beynindeki tümör nedeniyle hastaneye getirilip ameliyat olan 5 yaşındaki Emirhan felç olunca terk edildi. Küçük Emirhan'a hastane parsoneli bakıyor

Giriş Tarihi: 28.2.2013
5 yıl önce ailesi tarafından beyninde tümör nedeniyle Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen, ameliyattan sonra boynundan aşağısı felç olmasından sonra hastanede terk edilen 5 yaşındaki Emirhan, hastane personelini anna ve baba olarak biliyor. Emirhan'ın beyin sapında tümör bulunması ve ameliyatından sonra boynundan aşağısının felç olması evde bakımının zorluğu nedeniyle hastanede terk edildiğini belirten Uzman Doktor Sibel Oba, Emirhan'ın yoğun bakımda yatak sıkıntısı olmasına rağmen yıllarca solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdürdüğünü ve midesinden tüple beslendiğini söyledi.

KİMLİKLERİNİ GİZLEYİP ZİYARET

Emirhan'ı, annesi ve babasının kimliğini gizleyip vatandaş gibi en son iki yıl önce ziyaret ettiğini belirten Oba, sürekli uyku halinde olan, zaman zaman uyanan Emirhan'ın anne ve baba özlemi çektiğini hissettiklerini bunu hissettirmemeye çalıştıklarını söyledi. 5 yıldır durumunda bir gelişim olmayan Emirhan'ın ailesinden bir haber çıkmadığını belirten Oba, "Tüm bakımı Sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanıyor. Bundan sonra da karşılayacak fakat buna rağmen ailenin alacağını tahmin etmiyorum. Hastane olarak ailenin çocuklarına sahip çıkmasını ve evlatlarına en azından anne baba sevgisini vermesini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yuvası hastane ailesi doktorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN