Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Yurdun güneydoğu kesimleri yağışlı geçecek. Yağışlar, akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerine, gece saatlerinden sonra ise Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında da etkili olacak. Yağışların genellikle yağmur ya da sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Giriş Tarihi: 2.3.2013 09:44 Güncelleme Tarihi: 2.3.2013 10:00
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güneydoğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevreleri, gece saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz kıyıları yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don bekleniyor.

Sıcaklığın kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve batı, zamanla kuzey kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette akşam saatlerinden sonra Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli (30-50 km/saat) esecek.

BUZLANMA VE DON

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu (11)

ANKARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor. (13)

İZMİR: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu (16)

ADANA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu (19)

Antalya: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu (19)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu (16)

ERZURUM: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (0)

VAN: Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor. (5)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu. (13)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Bitlis, Hakkari, Van ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN