Huzurevi çalışanı hastaları fena soydu

MANİSA Belediyesi İsmail Cider Huzurevi'nde sosyal hizmetler uzmanı olarak görev yapan 41 yaşındaki M.A., yaşlıların aylık ve maaşları ile huzurevine yapılan bağış ve fitreleri zimmetine geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

Giriş Tarihi: 2.3.2013 19:28

İsmail Cider Huzurevi'ndeki zimmet iddiaları geçen yıl Ramazan Bayramı'nda gündeme geldi. Huzurevini ziyaret eden bir partinin il teşkilatı temsilcileri, görevlilerden 32 yaşındaki C.D.'nin yaşlılara şiddet uyguladığını ileri sürdü. İddialar üzerine C.D.'nin işine son verildi. Suçlamaları kabul etmeyip, haksız yere işten çıkartıldığını öne süren C.D., soluğu savcılıkta aldı. C.D., huzurevinde yapılan yolsuzlukları bildiği için işten çıkartıldığını ileri sürüp, suç duyurusunda bulundu. C.D., savcılığa verdiği dilekçesinde, 11 yıllık sosyal hizmetler uzmanı M.A.'nın huzurevi sakinlerinin emekli maaşları, yaşlılık aylıkları ile yapılan bağış ve fitreleri zimmetine geçirdiğini iddia etti.

Savcılık, konuyla ilgili olarak 3 ay önce soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı üzerine Manisa Emniyet Müdürlüğü, psikolog eşliğinde, huzurevindeki yaşlıların ifadelerine başvurdu. İfadelerin ardından polis, geçen 27 Şubat'ta, olayın duyulmasının sonra Mezarlıklar Müdürlüğü'ne görevlendirilen sosyal hizmetler uzmanı M.A.'yı gözaltına aldı. Ertesi gün adliyeye sevk edilen M.A., tutuklandı. Soruşturma, kapsamında 3 kişinin daha gözaltına alınabileceği bildirildi.

C.D., hakkını yasal yollardan alana kadar bu işin peşini bırakmayacağını belirterek, M.A.'nın zimmetine geçirdiği paranın 130-140 bin lira civarında olduğunun söylendiği anlattı.

Manisa Belediyesi Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, soruşturmanın M.A.'nın memur olması nedeniyle gizli yürütüldüğünü belirtip, kendilerine de herhangi bir tebligat yapılmadığı için konuyla ilgili açıklama yapamayacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurevi çalışanı hastaları fena soydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN