Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İddaa milyoneri parayı almaya otobüsle gitti

Giriş Tarihi: 2.3.2013

İddaa'dan 937 bin TL kazanan Ferdi Sılay'ın, babası arabasını vermeyince parayı almaya belediye otobüsüyle gittiği ortaya çıktı. Çiftçilik yapan Sılay, ilk iş kendine bir traktör ile bir otomobil aldı

İzmir'in Bayındır ilçesinde çiftçilik yapan Ferdi Sılay, geçen 22 Şubat'ta, bire 22 bahis oranındaki 4 maça yer verdiği kuponuyla 2 liralık İddaa oynadı. Ertesi gün aynı kupondan iki misli olarak bir tane daha oynayan Sılay, iki kupondan 468 bin 512'şer lira kazandı. Toplam 937 bin 24 lira ile İddaa'nın bu güne kadar verdiği en büyük ikramiyeyi kazanan Sılay, çiftçiliğe devam ediyor.

BABASINA BİLE SÖYLEMEMİŞ

Yoğun ilgi nedeniyle eve kapanan Sılay'ın amcasının oğlu Şener Sılay, kuzeninin Akdeniz Üniversitesi'nde 2 yıl işletme eğitimi aldığını ve daha sonra eğitimini Açıköğretim Fakültesi üzerinden 4 yıla tamamladığını anlatarak, "Daha önce bir zücaciyecide satış elemanı, bir kuyumcuda satış temsilcisi olarak çalıştı. 5 yıl önce bir pide salonunda garsondu. İki yıldır babasıyla çiftçilik yapıyor" diye konuştu. Birlikte sık sık İddaa oynadıklarını ve bir defasında sadece 13 lira ikramiye kazanabildiklerini anlatan Şener Sılay, "Kimse duymasın diye ikramiye kazandığını ilk gün babasına bile söylememiş. Bir gün sonra anlatıp parayı almaya gideceğini söyleyince de amcam kızdı. Arabasını isteyince de vermedi. Ferdi de parayı almaya belediye otobüsüyle gitti. İlk iş olarak ise 40 bin liraya yeni bir traktör ve 57 bin liraya da yeni bir otomobil aldı. Babasının daha önce satın aldığı traktörden kalan 19 bin liralık kredi borcu ile biriken 11 bin liralık Bağ- Kur borcunu da ödedi. 92 bin lirası da vergi olarak kesilen ikramiyeden geriye 710 bin lira kaldı. Bunu da bankaya yatırdı. Aylık 4 bin lira faiz alacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İddaa milyoneri parayı almaya otobüsle gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN