Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kaybedebiliriz...'

Müslüm Gürses'in vefat ettiği yönünde dün sabah çıkan haberler üzerine, doktoru kameraların karşısına çıktı: Makineye bağlı. Kolunu ve bacağını oynatıyor ancak bilinci kapalı. Risk çok yüksek

Yoğun bakımda 4 aydır tedavi gören sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumu son derece kritik. Dün sabah sevilen sanatçının öldüğü haberi gündeme bomba gibi düştü. Gürses'in eşi Muhterem Nur ile yakınları gözyaşları içinde hastaneye koştu. Ancak Gürses'in doktoru Prof. Dr. Deniz Şener ölüm haberini yalanlayarak, "Beyin ölümü gerçekleşmiş değil. Fakat risk çok yüksek" dedi.

'HEP YENİ SORUNLAR ÇIKTI'
Bir internet sitesinin Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz'ın "Artık bitti her şey" açıklamasına dayanarak duyurduğu ölüm haberi üzerine, Gürses'in eşi Muhterem Nur gözyaşları içinde hastaneye koştu. Sanatçı dostları Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Sezen Aksu, Selami Şahin ve Yunus Bülbül ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de hastaneye gelenler arasındaydı. Yaşananlar üzerine Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, Gürses'in sağlık durumuyla ilgili hastane önünde basın mensuplarına açıklama yaptı. Şener, Gürses'in son günlerdeki sağlık durumundan farklı bir durumu olmadığını belirterek, "Gürses, halen yoğun bakımda. Makine desteğiyle hayatını sürdürmekte. Genel durumu iyi değil, kaybedebiliriz. Beyin ölümü gerçekleşmiş değil" diye konuştu. Sanatçının akciğer sorununun tam olarak çözülemediğini ifade eden Şener şöyle devam etti: "Akciğer makinesiyle solunum desteği yapıyoruz. Kanını oksijenlendirerek, bu özel bir makine, onun sayesinde akciğerlerin görevini makineyle sürdürüyoruz. Kolunu, bacağını oynatıyor, ancak bilinci yerinde değil. Yoğun bakım sürecinde pek çok komplikasyonla uğraştık. Tedaviye rağmen bir problemi çözdük, bir başkası çıktı. Yapılması gereken her şey sonuna kadar yapıldı. Ama tedavi de kişinin direnci ve vücudun verdiği cevapla ilişkili. Maalesef arzu ettiğimiz iyileşmeyi sağlayamadık." Hastane çıkışında konuşan sanatçı Sezen Aksu, "Allah'tan ümit kesilmez" derken, Ferdi Tayfur ise "Kardeşimin kalbi çalışıyor. Tüm Türkiye onun için dua etsin" dedi.

'İNŞALLAH ATLATACAK'
Gürses'in sağlık durumunu yakından takip ettiğini söyleyen Orhan Gencebay ise "Müslüm kardeşimizin yorulduğunu düşünüyorum. Ben de 13 sene önce kalp hastalığı geçirmiştim. Bundan yıllar önce sayın Muhterem Hanım beni aramıştı. Müslüm kardeşimiz anjiyodan kaçıyormuş. Muhterem Hanım 'Randevuyu Orhan Baba' aldı demiş. Müslüm Baba da 'Ayıp olur, o zaman gitmem lazım' demiş. İnşallah bunu da atlatacak" diye konuştu. Hastaneye gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da "Müslüm Gürses Türkiye'nin ortak paydasıdır" dedi. Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz ise sanatçının makineye bağlı olduğunu ve beyin fonksiyonlarının tamamen bittiğini söyledi. Sabah saatlerinde Twitter'dan "Müslüm Gürses'i kaybettik. Çok üzgünüm, başımız sağolsun" diye yazan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu daha sonra bu açıklamayı sildi. Bakan teknik bir hata olduğunu belirterek "Rabbim uzun ömür versin inşallah" dedi. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, gece geç saatlerde Gürses'in tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret ederek, doktorlardan bilgi aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaybedebiliriz...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN