Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dualar baba için...

Giriş Tarihi: 3.3.2013

3.5 aydır yoğun bakımda olan Müslüm Gürses'in sağlık durumu halen çok kritik. "Beyin ölümü gerçekleşti" söylentilerini duyan Orhan Gencebay üzüntüden tansiyon sorunu yaşadı

Bypass ameliyatı sonrası böbrek ve karaciğer yetmezliği nedeniyle 3.5 aydır yoğun bakımda olan Müslüm Gürses'in durumu hâlâ çok kritik. Beyin ölümünün gerçekleştiği yönünde haberlerin çıkmasının ardından dostları ünlü sanatçının kaldığı hastaneye akın etti. Önceki gece 22.15'te Orhan Gencebay ve hayat arkadaşı Sevim Emre ikinci kez Müslüm Gürses'i ziyaret etmek için hastaneye geldi. Bir saat sonra hastane lobisine inen Sevim Emre "Durumu hâlâ aynı, makinelere bağlı. Allah yardımcımız olsun. Söylentileri duyunca üzüntüsünden Orhan'ın tansiyonu düştü" dedi.

"EKRANDAN GÖRDÜM"
Gencebay ise "Beyin ölümü gerçekleşmedi. Ben biraz evvel ekrandan gördüm kendisini şu an nefes alıp veriyor. Dualarımız onunla birlikte." diye konuştu. Gencebay üzüntüsünden yaşadığı tansiyon problemiyle ilgili de "Yıllardır sevdiğim bir kardeşim. İnsan ister istemez etkileniyor, üzülüyor" sözleriyle anlattı. Öte yandan 23.10'da da hastaneye ikinci kez gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu "Hekim arkadaşlarımız her türlü tıbbi desteği veriyor. Milletimizden sabır ve dua etmelerini istiyoruz" açıklaması yaptı. Orhan Gencebay'a sarılmak istedikleri için güvenlikçilerin müdahalesiyle karşılaşan hayranları ise "Bir babamız içerde bir babamız dışarda, içerdekine ulaşamıyoruz, bırakın bari dışardakini bağrımıza basalım" dedi.

'MÜSLÜM GÜÇLÜ BİRİDİR'
Hastaneye hayat arkadaşı Sevim Emre ile gelen Orhan Gencebay Müslüm Gürses için herkesin dua etmesi gerektiğini söyleyerek "Benim bildiğim Müslüm güçlü biridir. İnşallah kısa zamanda düzelir" dedi.

'O GERÇEKTEN ÇOK ÖZEL BİR İNSANDIR'
Sanatçı Erol Büyükburç, 4 gün önce hastanede ziyaret ettiğini söylediği Gürses'e şifalar dileyerek "O çok özel bir insandır. Her zaman tam donanımlıdır. Güzel Müslüm'üm benim, güzel evladım benim" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dualar baba için...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN