Eski sevgilisini kıskanıp sahneye yumurta fırlattı

Oyuncu Ali Sürmeli, öpüşme rolünü kıskandığı eski sevgilisi Eroğlu'na sahnedeyken saldırdı

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Yönetmenliğini Mehmet Ergin'in yaptığı 'Matmazel Julie' isimli oyunun sahnelenişi sırasında şok bir olay yaşandı. Önceki akşam İstanbul Black Out Sahnesi'nde yapılan gösterimde sahnede rol gereği öpüşen Teoman Kumbaracıbaşı ve Sultan Eroğlu'na seyirci koltuğunda oturan Ali Sürmeli yanında getirdiği yumurtaları fırlattı. İddiaya göre Sürmeli, eski sevgilisi olan Eroğlu'nun Teoman Kumbaracıbaşı ile öpüşmesini içine sindiremeyerek kıskançlık krizine girdi. Ali Sürmeli'nin daha önce de yönetmen Mehmet Ergen'e oyundan bu sahnelerin çıkarılması konusunda baskı yaptığı öğrenildi. Attığı yumurtaların Eroğlu'nun kafasına isabet ettiği söylenen Ali Sürmeli salondan çıkartılırken gazetecilerin sorularına "Konuşmak istemiyorum. Bir basın toplantısı düzenleyerek konuya açıklık getireceğim" dedi. Aynı oyunda rol alan oyuncu Özge Özder "Arkadaşımızın durumu iyi. Ancak bundan sonra oyunlarımızı güvenlik tedbirleri altında oynayacağız" dedi. Özder, " Oyun iki kadın ve bir erkek arasında geçiyor. Her oyunda olduğu kadar öpüşme sahnesi var. Fakat beni üzen, saldırının Sultan'ın ayrılmış olduğu sevgilisi olan, hepimizin tanıdığı ünlü oyuncu Ali Sürmeli'den bize gelmiş olması. Bir önceki gösterimde de Sürmeli yanımıza gelmiş ve Sultan'a gerçekten çok üzecek cümleler söylemişti. Bu sefer de bir yerden çıkıp yumurta fırlattı. Karakolda hakkında zabıt tutuldu" dedi.

'İLK VAKASI DEĞİL'
Ali Sürmeli, ünlü işadamı Sakıp Sabancı'nın hayatının konu alındığı "Patron" isimli tiyatro oyununda o zamanın Kültür Bakanı İstemihan Talay'a oyun esnasında "Bu bir tiyatro oyunu değildir. Ben bu oyunda oynamak istemiyorum. 25 yıllık devlet memuruyum bakanın dayatmasıyla bu oyunda oynadım. Gülme ulan istifa et şerefsiz" diyerek tepki göstermişti.

TWİTTER'DAN TEPKİ YAĞDI
M.Ali Alabora: "Sendika olarak sonuna kadar Sultan'ın yanındayız"..
Aslı Tandoğan: Tiyatrocu arkadaşım Sultan Eroğlu'un oyunda öpüşme sahnesi olduğu icin eski sevgilisi Ali Sürmeli suratında yumurta kırmıştır. Kınıyorum!
Serdal Genç: Ali Sürmeli ve yumurtaları... Bence Ali'yi tiyatrodan sürmeli...
Romina Özipekçi: Bu ülkede yumurta atmanın cezası malum. Ali Sürmeli "aşk için yaptım" dese iyi halden beraat alır mı acaba?
Şebnem Sönmez: Oyuncu sendikası üyesi ve Denetleme Kurulu'nda görevli üye Sultan Eroğlu'nun yanındayız!


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski sevgilisini kıskanıp sahneye yumurta fırlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN