Türkiye'nin en iyi haber sitesi

desenli ler

Giriş Tarihi: 4.3.2013 15:23

Kırşehir'de kardeş iki , sırtlarındaki ay ve yıldız deseni ile dikkat çekiyor.

Merkeze bağlı Özbağ beldesinde yaşayan Cemil Keskinkılıç (55) yaptığı açıklamada, ''Çiğdem'' isimli lerinin yaklaşık 8 ay önce 2 erkek yavru dünyaya getirdiğini, tüyleri kahverengi olan kediler büyüdükçe birinin sırtında beyaz tüyden ay, diğerinde yıldız deseni belirmeye başladığını söyledi.

Desenlerine göre ''Ay'' ve ''Yıldız'' ismini verdikleri kedileri görenlerin, hayrete düştüğünü anlatan Keskinkılıç, yeğeninin internette fotoğraflarını yayınladığı kedileri bir doktorun satın almak istediğini ancak bunu kabul etmediğini belirtti.Geçimini pazarcılık yaparak sağlayan Keskinkılıç, şöyle konuştu:

''Eşim Ayşe ile 35 yıl önce evlendik ama çocuğumuz olmadı. Allah bize bu kedileri verdi diye düşünüyorum. 8 aydır kediler bizimle birlikte. Elimizde büyüttük. Birinin üstünde ay, diğerinin üstünde yıldız deseni oluştu. Kedilerimin beslenmesine her ay yaklaşık 350 lira harcıyorum. Sofraya oturduğumuzda onlara da birer tabak koyup, yemeği birlikte yiyoruz.''

Kedileri için evinin avlusuna mezar yaptıracağını ifade eden Keskinkılıç, ''3 ayda bir iğnelerini de yaptırıyorum. Evimin avlusuna kedilerim için 2 mezar yaptıracağım. Kimsem olmadığı için bunlara mezar yaptıracağım. Bunlar benim güllerim'' diye konuştu.
Ayşe Keskinkılıç da, çocukları gibi sevdikleri ve ilgilendikleri kedileri, Allah'ın bir lütfü olarak gördüklerini belirterek, ''35 senelik evliyiz. Çocuğumuz olmadı. Allah bize bunları verdi. Büyüdükçe birinin üzerinde ay, diğerinin üzerinde yıldız oluştu. Çocuğumuz olmadı ama bunları gördük. Evimize eğlence oluyorlar. Eşim yiyecek getiriyor, hazırlıyoruz ve kedilerle beraber yiyoruz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ay-yıldız desenli kediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN