Süpürge geri dönüyor

'Oğlum bak git' kavgasının kahramanı temizlik işçisi 740 lira ödemeye mahkûm edildi, ceza ertelendi. İşçinin el konulan süpürgesi ise belediyeye iade edilecek

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, küfür ettiği için uyarınca üzerine yürüyen 17 yaşındaki çocuğu "Oğlum bak git" diye yeniden uyaran, gitmeyince de elindeki süpürgenin sapıyla döven ve bu görüntüleri internette tıklanma rekoru kıran temizlik işçisi Selçuk Karaman'ın yargılandığı dava ikinci celsede sonuçlandı. Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada son sözü sorulan Kahraman ise "Ben uyardım. O üzerime geldi. Suç işleme veya yaralama kastım yoktu beraatımı istiyorum" dedi. Davayı sonuçlandıran hakim Kahraman'ı "Kasten yaralama suçundan önce 120 gün adli para cezasına çarptırdı. Suçu süpürge sapıyla işlediği için cezayı 180 gün adli para cezasına yükselten hakim, ardından haksız tahrik nedeniyle 45 güne, iyi halden de 27 güne indirdi. Günlük 20 liradan 740 lira olan ceza, sanığın bir daha suç işlemeyeceği kanaatiyle ertelendi. Mahkeme olayda kullanılan ve soruşturma sürecinde savcının el koydurduğu "ağaç saplı süpürgenin" de Gölcük Belediyesi'ne iadesine karar verdi. Duruşma çıkışı sinirli olduğu gözlenen Selçuk Kahraman "Bir şey söylemek istemiyorum. Tamam, artık bitti" dedi.

5 yıla kadar hapsi isteniyordu
11 Mayıs 2012'deki olay sonrası başına 12 dikiş atılan Yasin K'nın şikayeti üzerine hazırlanan iddianamede Kahraman hakkında, TCK'nın 86/2, 3-e maddeleri uyarınca "Kasten yaralama" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istendi. Ardından suçu ağır tahrik altında işlediği için istenen ceza 1,5 yıldan 3 yıl 9 aya kadar hapse indirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süpürge geri dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN