Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En zevkli 6 işe eleman aranıyor

Avustralya Turizm Ofisi'nin "Dünyanın En İyi İşi" isimli tanıtım kampanyası kapsamında 6 kişiye turist gibi yaşayıp sembolik işlerle 100 bin dolar para kazanma imkânı verilecek

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Avustralya'da 4 yıl önce Queensland eyaletinin küresel ölçekte düzenlediği "Dünyanın En İyi İşi" promosyon kampanyasına gösterilen ilgi sonrası turizm ofisi yetkilileri daha büyük ölçekte bir promosyon çalışması başlattı. "Dünyanın En İyi İşi" kampanyası kapsamında 6 eyalette Avustralya turizminin eğlence ve macerasının keşfedilebileceği 6 sembolik iş pozisyonu için eleman seçimine start verildi. İnternet üzerinden 30 saniyelik bir tanıtım videosuyla dünyanın her yerinden başvuru yapılabilecek pozizyonlara seçilenlerle 6 aylık sözleşme yapılacak ve her elemana 100 bin dolar maaş verilecek. İşte dünyanın en zevkli 6 iş pozisyonu ve görev tanımları;

Eğlence şefliği
Eğer bir parti insanıysanız bu iş tam size göre. New South Wales eyaletinde Sydney merkezli olarak açılan bu iş pozisyonunda göreviniz festivallere katılıp deneyimlerinizi, düşüncelerinizi ve çektiğiniz fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşmak.

Doğa gezginliği
Avustralya'nın görkemli kanyonlarının ve çöllerinin bulunduğu kuzey bölgesinde uçsuz bucaksız arazilerde safari yapmak, yerli halka tanışmak, Survivor yarışmalarını aratmayan bir maceranın başrolünde olmak isteyenler için bu pozisyon altın değerinde.

Park koruculuğu
Kampanyanın 2009'da ilk yapıldığı plajlarıyla ünlü Oueensland'de işe alınacak kişi su sıcaklığını kontrol edecek. Mercan kayalıklarını ve sahili gözetim altında tutacak. Yağmur ormanlarında yürüyüşe çıkacak. Doğa Ana'nın patronu olmaya hazırsanız bu pozisyon tam size göre.

Vahşi hayvan bakıcılığı
Güney Avustralya eyaletinin meraklılarına teklifte bulunduğu bu iş belki de en ilginci. Yunuslarla yüzmek, kanguruları uyandırmak ve vahşi hayvanları doğal ortamında beslemek bu işin görevleri içersinde. Hayvanseverler için kuşkusuz mesaisi hiç bitmesin denilecek bir iş.

Kent fotoğrafçılığı
Şehrin sokaklarında kaybolmak, fotoğraf çekmek size göreyse o halde bu işe hiç vakit kaybetmeden başvurun. Dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri seçilen Melbourne'da 6 ay boyunca istihdam edilecek şanslı kişi Melbourne'un yaşam rehberini çıkarıp rapor hazırlayacak.

Lezzet ustalığı
Batı Avustralya'da istihdam sağlayan bu pozisyon çok keyifli görevler içeriyor. Eyaletteki şarap bağlarını ziyaret edip ürünleri yerinde denemek, ünlü restoran veya lezzet duraklarına uğrayıp yemeklerin tadına bakmak. Eğer içinizde bir Vedat Milor ruhu varsa bu pozisyon kaçmaz.

48 SAATTE 31 BİN BAŞVURU YAPILDI
Avustralya Turizm Ofisi'nin 4 milyon dolar bütçe ayırdığı kampanyanın amacı özellikle sırt çantalı gezginleri ülkeye çekerek turizmi hareketlendirmek. 48 saatte 31 bin kişinin başvuru yaptığı pozisyonlar için son başvuru süresi 9 Nisan. Adaylardan işe alınanlar ise Haziran ayının ortasında açıklanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En zevkli 6 işe eleman aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN