Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 6.3.2013 07:36 Güncelleme Tarihi: 6.3.2013 09:27
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Hakkari çevrelerinde aralıklarla kar yağışına neden olması bekleniyor. Ülke genelinde görülecek kuzeyli rüzgarlarla birlikte hava sıcaklığındaki hissedilir derecedeki düşüşler nedeni ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Karadeniz kıyı kesimleri başta olmak üzere zirai faaliyetlerde bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı tedbirli olmaları gerekmektedir.HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette, bugün (Çarşamba) iç ve doğu kesimler ile Doğu Akdeniz'de kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülke genelinde görülecek kuzeyli rüzgarlarla birlikte hava sıcaklığındaki hissedilir derecedeki düşüşler nedeni ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Karadeniz kıyı kesimleri başta olmak üzere zirai faaliyetlerde bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:
Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Rüzgarın; bölgenin doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde kıyı kesimlerinin, öğle saatlerinde Trabzonun doğu ilçeleri ile Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'de yüksek kar örtüsü ve yeni yağan taze kar nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Hakkari çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'de yüksek kar örtüsü ve yeni yağan taze kar nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN