Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 7.3.2013 06:56 Güncelleme Tarihi: 7.3.2013 09:24
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; öğleden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla ile Antalya'nın batı ilçelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
Hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgelerde 4 ila 8 derece olmak üzere ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Doğu Bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Çanakkale ve Sinop çevrelerinde kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri başta olmak üzere iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetlerde bulunan üreticilerimizin zirai don olayına karşı tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Batısı ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

EGE: Kıyı Ege ile ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Batı Akdeniz parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Antalya'nın batı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Sinop çevrelerinde güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'de yüksek kar örtüsü ve yeni yağan taze kar nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü ve yeni yağan taze kar nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN