Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 lira aidat borcu uğruna 3 kişi öldü

Apartman yöneticisi Yahya Kaya, 30 liralık aidatı ödemediği için kavga ettiği kadını ve olaya müdahale eden polis memuru komşusunu öldürüp intihar etti

Adana Çukurova Toros Mahallesi'ndeki Yağmur Apartmanı'nın yöneticisi Yahya Kaya (53), 30 lira olan apartman aidatını ödemediği iddiasıyla dün 9'uncu katta oturan ev hanımı Nurcan Özdamar'ın (57) kapısını çalıp, aidatı ödemesini istedi. Nurcan Özdamar'ın parayı daha sonra ödeyeceğini söylemesi üzerine tartışma çıktı. Apartmanda oturan Adana Emniyet Müdürlüğü Hassas Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hüseyin Şensoy (54) duyduğu sesler üzerine dışarı çıktı. Şensoy, yönetici Yahya Kaya'ya "Kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok" diye bağırdı. Bunun üzerine yanında taşıdığı tabancasını çıkaran Kaya, Şensoy ve Özdamar'a ateş etti. Yahya Kaya daha sonra merdiven boşluğunda silahı başına dayayıp ateş etti. Olay yerine giden sağlık görevlileri 3 kişinin de öldüğünü belirledi. Polis apartmana giriş-çıkışları yasaklarken, ölenlerin yakınları yıkıldı. Bazı apartman sakinleri baygınlık geçirdi.

TOPLANTIDA TARTIŞTILAR
DSİ'den emekli olan Yahya Kaya'nın 3 yıldır yöneticilik yaptığı, daha önce yöneticilik yapan Nurcan Özdamar'ın eşi Mustafa Özdamar ile bu yıl yapılan toplantıda tartıştığı öğrenildi. Söz konusu tartışmaya polis memurunun da katıldığı öne sürüldü. Kaya'nın göreve gelince eski yöneticinin akrabası olan kapıcının görevine son verdiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 lira aidat borcu uğruna 3 kişi öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN