Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Attığım gollerin parasını verin

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Şikeden hapis cezası alan futbolcu İbrahim Akın attığı gollerin prim borcu için klübüne dava açtı

Futbolda şike davasından İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesi'nce 1 yıl 6 ay hapis cezası alan futbolcu İbrahim Akın, rakip takımlara attığı gollerin karşılığı olarak ödenmesi gereken primlerin ödenmediği gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'ne dava açtı. Akın'ın avukatı, eski hakem Cem Papila'nın hazırladığı dava dilekçesinde şu detaylara yer verildi:
Taraflar 1 Haziran 2010 başlangıç tarihli ve 31 Mayıs 2012'de bitecek olan 'Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi", 4 Haziran 2010'da da "Tadil Protokolü" imzaladı. Akın, 15 Temmuz 2011'e kadar kulübe hizmet verdi. Kulüp, bu tarihte Beyoğlu 7. Noterliği'nden gönderilen ihbarname ile sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetti.
Sözleşmede Akın'ın, rakip takımlara atmış olduğu her 3 gol için 50 bin lira prim kazanacağı hüküm altına alınmıştı. Akın, 2010-2011 sezonunda kulüp formasıyla rakip kalelere 11 gol atmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarında atılan bu goller açıkta bellidir.
Dolayısıyla 11 gol kaydeden Akın, 9 gol karşılığı 150 bin lira primi hak etmiştir. Davalı kulüp, prim ödemesini her 3 gole ulaştığından yapması gerekmektedir. Akın, sonraki 3'üncü gole ulaşmasında da prim ödemelerini yapmak zorundadır. Her halükarda futbol sezonu olan 31 Mayıs 2011 tarihinde davalı kulüp, tüm borçlarını Akın'a ödemek zorundadır. Bugüne kadar alacağımız ödenmediği için faiz uygulanmasını da istiyoruz. Sonuç olarak borcuna haksız olarak itiraz eden ve icra takibini durduran kulüpten alacağımızın tahsilinin yanı sıra yüzde 40 icra-inkar tazminatına hükmedilmesini talep ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Attığım gollerin parasını verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN