Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konsolos eşinin çarptığı İnal'dan iyi haber

İsviçre Başkonsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'in otomobiliyle çarparak ağır yaralanmasına neden olduğu Filiz İnal hayati tehlikeyi atlattı.

Giriş Tarihi: 8.3.2013 16:19
Dünya Kadınlar Gününde iyi haberi veren eşi Doğan Durmuş İnal, 'Eşim yoğun bakımdan çıktı. Ancak sol kolunu yüzde doksan kullanamayacak' dedi.
Beşiktaş'ta yaklaşık bir ay önce yaşanan kazada konsolos eşi Andrea Köppel'in çarptığı Filiz İnal ağır yaralanmıştı. Bir ay yoğun bakımda kalan Filiz Ünal'ın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. İnal'ın eşi Doğan Durmuş İnal, iyi haberi Dünya Kadınlar Günü'nde verdi. İnal, 'Bugün Kadınlar Günü, her gün yanındayım. Bende artık çok fazla iyi değilim. Ben ona kadınlar gününde çiçekler aldım. Her gün ona aldığım gibi çok değişen bir şey yok. Özellikle her gün aynı özeni gösteriyorum' diye konuştu.Eşinin yoğun bakımdan çıktığını ifade eden Doğan Durmuş İnan, 'Eşim pazartesi günü yoğun bakımdan çıktı fakat şimdi başka bir tehlikeyle boğuşuyoruz. Hayati tehlikeyi atlattı fakat sol koluyla ilgili şok edici bir haber aldık. Yüzde doksan kullanamayacak. Fakat yüzde 10 gibi bir ihtimal var bizde ona sıkı sıkıya tutunuyoruz. Sabah bir stil yaptı ve doktorlar acil ameliyata alınacağını söyledi. Boğazında da boynunda da bir şeyden oluşmuş yeniden bunun için bir ameliyat yapılacak' dedi.

Kazaya neden olan Konsolos eşi Andrea Köppel'in ilgisizliğinden yakınan İnal, 'Avukatımda karşı taraftan bir haber bir yardım talebi gelmediği için en son ben avukatıma söyledim, onlarla bir görüş diye. Avukatım görüştü, tabii telefona çıkan avukat işi bıraktığını söyledi. Yeni avukatla irtibata geçip bizi telefonla arayıp 'tamam efendim acınızı anlıyoruz' diyorlar. Hep oyalama var' diye konuştu.

Yaşanan olayın ardından imza kampanyası başlattıklarını ifade eden İnal, 'İmza kampanyası başlattık. Genel olarak vur-kaç, yaralama ya da ölümle sonuçlanan kazaların biraz daha ciddiye alınması için. Site açtım 'www.change.org/kazadegil' diye. Buraya elektronik imza alıyoruz. Tahmin ediyoruz hukukçu avukatım 500 ya da 600 bine ulaştığımızda yasa değişikliğine gidilebilir. Fakat şu anda bin 200 gibi bir sayıya ulaştık. Umarım imzaların artması için herkes için, Türkiye için önemli bir adım olacak. Sadece Filiz'in değil genel olarak yasaların sıklaşması konusunda yarın öbür gün eşiniz çocuğunuz mağdur olabilir. Yasa için de geçerli olabilir, bu bizim genel olarak yaptığımız bir aktivite, sosyal aktivite' dedi.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla eşine çiçek getirdiğini ifade eden İnal, 'Eşimin sağlık durumuyla ilgili çok üzülüyorum. Bugün Kadınlar Günü, her gün yanındayım. Ben de artık çok fazla iyi değilim. Ben ona Kadınlar Günü'nde çiçekler aldım. Her gün ona aldığım gibi çok değişen bir şey yok. Özellikle her gün aynı özeni gösteriyorum' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konsolos eşinin çarptığı İnal'dan iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN