Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 9.3.2013 08:42 Güncelleme Tarihi: 9.3.2013 09:17
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta, Burdur ve Antalya'nın batı çevrelerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak, Kıyı Ege'nin güney kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı, Sivas çevrelerinin ise sabah ilk saatlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:
İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR:
Genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.METEOROLOJİ'DEN UYARILAR


BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile gece saatlerinde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, güney kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Isparta, Burdur ve Antalya'nın batı kesimlerinin aralıklı hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin kısa süreli olmak üzere hafif yağmur ve sağanak yağışlı, Sivas çevrelerinin ise sabah ilk saatlerde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzey ve batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı, batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN