Sokak çocuklarına yardım ettiler

Giriş Tarihi: 9.3.2013

İş, cemiyet ve spor dünyasının bilindik isimleri önceki akşam sokak çocukları yararına yapılan gecede TV dizilerinin skeçleri için sahne aldı

Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği'nin (ÇABA) sokak çocuklarına yönelik projelerine destek kapsamında, televizyonun beğenilen dizilerinden esinlenerek oluşturulan skeçlere yer verilen ÇABA Gala 2, İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi'nde yapıldı. Yönetmenliğini Ali Sunal'ın yaptığı projede, atv'nin sevilen dizisi 'Karadayıyı da canlandırıldı. Oyunların kostümlerini ise Sıla Oram hazırladı. Skeçlerde Abdürrahim Albayrak, Ayşegül Dinçkök, Birgül Dereli, Cihan Kamer, Erol Aksoy, Hakan Ateş, Hamdi Akın, Hıncal Uluç, Hülya Avşar, Murat Aksu, Dr. Serdar Eren, Sedef Karamehmet, Türkan Sabancı, Yasin Ekinci, Yosun Güreli ve Yasemin Kamhi gibi ünlü isimler rol aldı. ÇABA Derneği yöneticilerinin ve projede yer alan gönüllü oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilen ikinci galada elde edilen gelir bu defa Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü binasının yenilenmesi için kullanılacak.

30 çocuğa daha yuva

700 biletin satıldığı organizasyonun, Ankara'da gerçekleştirilecek galadan da elde edilecek gelir ile 30 çocuğun sürekli kalabileceği bir kapasiteye sahip olan merkezin kapasitesini 60'a çıkartarak ÇABA'nın kampus haline dönüştürülmesi planlanıyor. Ünlülerin hem sahne heyecanı yaşadığı, hem de sokak çocuklarına yardım eli uzattığı bu anlamlı geceye Asuman - Hüsnü Güreli, Berrin Yoleri, Eda Taşpınar, Rüştü Reçber, Demet Akbağ ve Ali Çika, Ceylan Çapa, Şebnem Çapa, Ebru Kadayıfçıoğlu, Eda Kosif, Ceylan Pirinççioğlu, İpek Varol, Gül Gölge Saygı, Hikmet Albayrak, Jale Öztarhan, İnci Budak, Emine Özilhan, Mukaddes Akça, Rafi Portakal, Rüzgar Çetin, Sema Cıngıllıoğlu, Begüm Cıngıllıoğlu, Katerina - Umur Birand, Sennur Çiftçi, Selma Türkeş, Dilek Toner, Gül Ergi, Begüm - Erdal Ayaydın da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak çocuklarına yardım ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN