Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu nasıl vizdansızlık!

Giriş Tarihi: 10.3.2013 12:56 Güncelleme Tarihi: 10.3.2013 16:22

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde başıboş köpeklerin ilçe merkezinden uzaklaştırılmak için bırakıldıkları yerde açlıktan birbirlerini yedikleri iddia edildi.

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde bir gölet kenarına bazı kişi ya da kurumlar tarafından yaklaşık 20 köpek yavrusu bırakıldığı söylendi.

İŞTE OLAY YERİNDEN YÜREKLERİ DAĞLAYAN GÖRÜNTÜLER... - Tıklayın!

Yavru köpekleri fark eden ilçe sakinleri, Haytap Hayvan Hakları Fedarasyonu ve Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği'ne bildirdi. Kısa süre içerisinde ilçeye gidip olay yerinde inceleme yapan Haytap Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık'ın, olayı İvrindi Kaymakamı Ökkeş Beyaz ile görüşmesi üzerine 11 tane yavru köpeğin Balıkesir Rehabilite merkezine götürüldüğü belirtildi. Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Makbule Oğuzkurt ve ilçe sakinlerinin olay yerine gelmesi sonrasında kalan yavruların 6 tanesinin açlıktan öldüğü ve diğer köpeklerin de birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı söylendi. Görenleri dehşete düşüren manzara karşısında gözyaşına boğulan Makbule Oğuzkurt, 'Köpekler açlıktan birbirlerini yiyordu. Gördüğüm manzara insanlık dışı davranışının en büyük örneğiydi, nasıl bir vicdan sahibi böyle bir şeye izin verebilir' diye tepki gösterdi.Gölet kenarında aç bırakıldıkları için beslenemeyip ölüme terk edildikleri ileri sürülen yavru köpeklerden bazılarının ise kardeşlerini yiyerek hayatta kaldığını belirten Makbule Oğuzkurt, kalan üç köpek yavrusu ile diğer ölü köpeklerin alınması için İvrindi Kaymakamlığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Köpek katliamıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl vizdansızlık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN