Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kirli para' oteli kapatıldı

Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarının da kaldığı Silivri'deki Grand Otel ve Çınar Otel'e fuhuş geliriyle kuruldukları gerekçesiyle el konuldu

Giriş Tarihi: 10.3.2013
İstanbul 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 10'u tutuklu 20 sanıklı fuhuş davasında, suç örgütü lideri Ali Balcıoğlu'na ait 5 yıldızlı Trakya Grand Otel ile Çınar Otel hakkında fuhuş suçundan elde edilen gelirle kuruldukları gerekçesiyle "işletme izinlerinin iptali" ve "el konulması" kararı verildi. 3.5 yıl süren davanın karar duruşmasında Ali Balcıoğlu, fuhuş yaptırmak amacıyla suç örgütü kurmak, insan ticareti yapmak, kadınları hileyle kandırmak gibi suçlardan 82 yıl 6 ay hapse mahkûm oldu. Balcıoğlu grubundan ayrı olarak faaliyet yürüttüğü belirlenen "Hanımağa" lakaplı Tuğçe Kayacan hakkında ise örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 ay hapis, insan ticareti yapmak suçundan ise 10 yıl hapis cezası verildi.

LAKABI ERGENEKON OTELİ

Silivri Cezaevi kampusuna yakınlığı nedeniyle, Ergenekon davasının tutuksuz sanıkları, sanık yakınları, avukatlar ve gazeteciler de konakladığı için "Ergenekon Oteli" olarak da anılan Trakya Grand Hotel hakkında, Silivri Kaymakamlığı'nca 2009'da 20 gün kapatma kararı verilmişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kirli para' oteli kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN