Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanalizasyon bacasından fışkırdı

Metin Akpınar'ın Kralları filmi 'ta gerçek oldu. Bir kanalizasyon bacasından nereden geldiği belli olmayan petrol fışkırdı.

Giriş Tarihi: 11.3.2013 14:44 Güncelleme Tarihi: 11.3.2013 16:34
'ın Karatepe Mahallesi'nde bir taksi durağının önünde bulunan kanalizasyon bacasından fışkırdı. Şifa Taksi Durağı'nda çalışan taksi şoförleri, sabah işbaşı yaptıklarında, durak önünde bulunan kanalizasyon bacasının tıkandığını ve siyah renkli bir maddenin aktığını görüp Yozgat Belediyesi'ne haber verdi. Olay yerine gelen belediye ekipleri, kanalizasyondan taşan maddenin kalorifer yakıtı (fuel oil) olduğunu tespit etti. Ekiplerin çalışması sonucu kanalizasyondaki tıkanıklık açılarak sorun çözüldü.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINTaksi şoförleri, durak önündeki kanalizasyon bacasından akan kalorifer yakıtını görünce akıllarına Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın, Petrol Kralları filminin geldiğini belirterek, 'Kanalizasyon çukurundan sürekli koku geliyordu ancak ne olduğunu anlayamamıştık. Bu gün sabah kanalizasyondan petrol fışkırıyordu. Hemen belediye görevlilerine haber verdik. Vatandaş yakacak odun kömür bulamazken, vatandaşın vergileriyle alınan kalorifer yakıtının kanalizasyona boşaltılmasını hayretle karşılıyoruz. Bir an için petrol çıktı zannettik, Petrol Kralları filmi aklımıza geldi' dedi.

Yozgat Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Ali Şahin, kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklığın giderildiğini belirterek, 'Bu bölgede konutlarda kalorifer yakıtı kullanılmıyor. Bu yakıtı sadece resmi kurumlar kullanıyor. Sorumluları tespit edilerek gerekli işlem uygulanacaktır' dedi. Belediye görevlileri, dışarı taşan fuel oilin nereden geldiğini tespit için tek tek kanalizasyon bacalarını kontrol etti. Daha sonra vatandaşlar dışarı taşan fuel oili yaktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanalizasyon bacasından petrol fışkırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN