Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitede SIRA dışı bir gece yaşandı

9 yıl önce ölen sıra gecelerinin ünlü gazel ustası Kazancı Bedih'in oğlu Naci Yoluk ve ekibi, İstanbul Beşiktaş'taki Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen geceye katılanları kendilerinden geçirdi

Giriş Tarihi: 11.3.2013
Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki dev kampusu, ilginç ve keyifli bir etkinliğe sahne oldu. Şanlıurfa sıra gecelerinin piri merhum Kazancı Bedih'in oğlu Naci Yoluk ve 'takımı', otantikliğini bozmadan harika bir dinleti sundular konuklara.

ABD'Lİ AKADEMİSYENLER ŞAŞIRDI

Bir süre önce üniversitenin ileri gelenleri, Şanlıurfa'ya gidip, hem kolejlerini ziyaret etmiş hem de kentte çeşitli turlar düzenlemişti. Bu esnada sıra gecelerinin usta ekiplerine rastlayan üniversite kurmayları, onları çok beğendi. İstanbul'daki yerli ve yabancı öğretim görevlileriyle, bazı son sınıf öğrencilerinin mahrum kalmaması için Kazancı Bedih'in oğlu Naci Yoluk ve takım arkadaşlarını İstanbul'a davet ettiler. Sonunda beklenen gün geldi ve Beşiktaş'taki üniversite çatı salonunda görkemli bir sıra gecesi yapıldı. Kebap, çiğ köfte, kuzu tandır, Harran usulü baklavanın sunulduğu bu keyifli gecede, özellikle Amerikalı akademisyenler tatlı bir şaşkınlık yaşadı. Bahçeşehir Üniversitesi kurucusu Enver Yücel'in ailece katıldığı gecede ayrıca, 'O Ses Türkiye' yarışması şampiyonu Mustafa Bozkurt da sahne aldı. Kazancı Bedih'i özleyen ve anılarda yaşatan pek çok misafir de, oğul Naci Yoluk'un babasına hayli benzeyen sesi ve tavrına hayran olup bir bakıma hasret giderdi. Kısa bir süre sohbet imkanı bulduğumuz Yoluk, "Sesim babama benziyorsa ne mutlu bana ama onun gibi olmak için daha ��ok fırın ekmek yemem lazım. O sıra gecelerinin piri, türkülerin babasıydı.

'BİZİM KONSERVATUVARIMIZ SIRADIR'
Her zaman dilinden düşürmediği, 'Sıra geceleri bizim konservatuvarımızdır' sözünü tutuyoruz. Yani konservatuarda okumamıza devam ediyoruz. Yakında rahmetli babamın gazellerinden derlenmiş yeni bir albüm çıkaracağız. Şanlıurfa Belediye Başkanımız Sayın Fakıbaba da, bize bu konuda her türlü desteği, yardımı yapıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitede SIRA dışı bir gece yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN