geçirdi, hayatı karardı

Hakkında açılan boşanma ve tazminat davası için Almanya'dan 'ya gelen 78 yaşındaki vatandaşa yolda giderken minibüs çarptı. Ayağı kırılan ve yatağa mahkum olan Hasan Sertel, duruşmalara gidemiyor.

Giriş Tarihi: 12.3.2013 10:49 Güncelleme Tarihi: 12.3.2013 10:50
Hakkında açılan boşanma ve tazminat davası için Almanya'dan 'ya gelen 78 yaşındaki vatandaşa yolda giderken minibüs çarptı. Ayağı kırılan ve yatağa mahkum olan Hasan Sertel, duruşmalara gidemiyor.

1969 yılında çalışmak için Almanya'ya giden Hasan Sertel, 2007 yılında eşini kaybetti. Evlenmek için tekrar Bursa'ya gelen Sertel, eşinin kendisine bakması için de Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir daire aldı ve tapusunu eşinin üzerine kaydetti. Almanya'ya giden çift daha sonra şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davası açtı. Sertel'in eşi B.S., Almanya'dan ayrılarak Bursa'ya yakınlarının yanına geldi.Bursa'da da boşanma davası açan kadın, eşinin kendisine aldığı evde ikamet etmeye başladı. Hakkında açılan boşanma ve tazminat davasına katılmak için 2 ay önce Bursa'ya gelen Sertel'e adliye yakınlarında bir minibüs çarptı. Ayağından yaralanan Sertel, ambulansla getirildiği Bursa Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yatağa mahkum olan adam, taburcu olduktan sonra merkez Yıldırım ilçesi Vişne Caddesi üzerinde bir ev kiraladı. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışan yaşlı adam şimdi mahkemeye gidecek parayı bile bulamıyor. Harabe bir odada kalan ve yatağa bağlı olan Sertel, Almanya'ya dönmek istediğini ancak duruşma sebebiyle dönemediğini söyledi.

İlk eşinin vefatından sonra çocuklarının kendisine bakmadığını iddia eden Sertel, yetkililerden yardım istedi. Sobanın üzerine kaynayan suyun dökülmesi sonucu diğer ayağında ciddi hasar oluşan yaşlı adam şimdi iki ayağını da kullanamazken, mahkemeye gitmek için kendisine bir ambulansın refakat etmesini istiyor.

Eşinin kendisini bırakıp gittiğini iddia eden Sertel, 'Birinci eşim vefat ettikten sonra 2008 yılında Bursa'dan evlendim. Eşim bana baksın diye kendisine Mustafakemalpaşa'dan ev aldım ve onun üzerine yaptım ancak evlendikten sonra geçinemedik ve Bursa'da boşanma davası açtı. Ben de davalara girmek için Bursa'ya geldim. Burada geçirdim. Altınoluk'ta yazlık aldım ancak ikinci eşim onu da kiraya vermiş. Şimdi kendi evime yaklaşamıyorum. Mahkemeye gidemiyorum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaza geçirdi, hayatı karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN