'Filmi montajda kopyalamışlar'

Giriş Tarihi: 13.3.2013

Cem Yılmaz, "CM101MMXI Fundamentals"in sinemada 139 dakika sürdüğünü, korsan kopyasının ise montaj sırasında çalındığı için 149 dakika olduğunu söyledi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Genç Girişimci Kulübü'nün davetlisi olarak Tınaztepe Kampusu Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda bine yakın öğrenciyle buluşan Cem Yılmaz, başından geçen komik hikayelere yer verdi ve soruları cevapladı. Gösterilerinin ve filmlerinin korsan kopyaları ile başı dertte olan ünlü şovmen, sinemada gösterime giren "CM101MMXI Fundamentals"in bazı sahnelerinin vizyona girmeden çalındığını ilk kez açıkladı.

'ÇİZİME DÖNEBİLİRİM'
Cem Yılmaz, bir öğrencinin, "sinemadaki gösterimle internetten bulduğum bir kopyada neden süre olarak fark var?" sorusunu, orijinal kayıtların bir kısmının ana bilgisayardan çalındığını söyleyerek yanıt verdi. Yılmaz, "Çalmışlar kardeşim. Montaj masasından çalmışlar. İnternet üzerinden olsa gerek. Ana bilgisayarda, montajın yapıldığı bir evrede, kasım ayında araklamışlar. Bizimkisi 139 dakika ise tam çekim 2 saat 29 dakika civarında. Sinema gösterimi o yüzden daha kısa. Bunlar sakat konular. Davamız devam ediyor" dedi. Karikatür merakından da vazgeçmediğini anlatan Yılmaz, yakın zamanda kendi çizimlerinin bulunduğu bir kitap çıkartabileceğinin de sinyallerini verdi. Yılmaz "Karikatür değil ama daha çok o anı anlatan balonsuz çizimler olabilir. İleride böyle bir çalışmanın içinde olabilirim. Bazen arkadaşlara çok gıpta ediyorum. Kendime evde çizim masası ayarlamaya çalışıyorum ancak oğlanın bezinden, çıngırağından yer kalmadı ki" diye konuştu. Yılmaz, kendisi ile ilgili yapılan eleştirilere de esprili bir dille yanıt verdi. Her sezon başı 'Cem Yılmaz bitti' cümlesi ile karşılaştığını belirten ünlü komedyen, "O ne biliyor musun? Biletler bitti" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Filmi montajda kopyalamışlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN