Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 13.3.2013 07:24 Güncelleme Tarihi: 13.3.2013 17:51
Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının perşembe ve cuma günü 6-12 derece arasında artacağını, hafta sonu ise yurt genelinde ise 10-15 derece düşeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ani sıcaklık değişimine ve lodosa şı uyarıda bulundu. Hava sıcaklıklığının perşembe ve cuma günü 6 ile 12 derece arasında artış göstereceği, hafta sonu ise hava sıcaklığında 10-15 derece arasında düşüş yaşanacağı bildirilen açıklamada, vatandaşların tedbirli olması gerektiği ifade edildi.Açıklamada, "Rüzgarın yurdun iç kesimlerinde saatte 40-60 kilometre arasında, güneyinde ise 70-90 kilometre arasında esmesi bekleniyor. Cuma günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerinden fırtına ve iç kesimlerinde kuvvetli fırtına beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşın dikkatli olması gerekmektedir" denildi.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada ayrıca, cuma günü ülkenin batısında, cumartesi yurt genelinde meydana gelebilecek yağışların özellikle İç Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Marmara'nın güneyi ve Batı Karadeniz'de kuvvetli olacağının tahmin edildiği ve sel ile su taşkınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI: Güney ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, öğle saatlerinde Akdeniz'in kıyı kesiminde, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında, gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda ilk saatlerde sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinin hafif olmak üzere lu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Tokat ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın ilk saatlerde Doğu Karadeniz Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğusu ile Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin kuzeyinde ilk saatlerde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN