Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fizik denklemi adaleti getirdi

Giriş Tarihi: 14.3.2013
SABAH'ın gündemde tuttuğu " Cinayeti" davasında dün karar duruşması yapıldı. Siirt Ağır Ceza Mahkemesi, Öğretmen Esin Güneş'in kocası tarafından uçurumdan kasten itilerek öldürüldüğü sonucuna vardı. Mahkeme, sanık Güven Güneş'i müebbet hapis cezasına çarptırdı. Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıklar Güven Güneş ile Güneş Çifti'ni Esin Öğretmen'in "ölüme itildiği" Kale mevkisine götüren taksici sanık Beşir Üzüm ile taraf avukatları katıldı.DURUŞMADA GERGİNLİK

Esin öğretmen ve sanıkların ailelerinin katıldığı duruşma gergin bir ortamda yapıldı. Olayın başından bu yana Esin Güneş'in ölümünün kaza değil, cinayet olduğunu anlatmaya çalışan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatları duruşma öncesinde beyanda bulunmak isteyince, sanık Güven Güneş'in yakınlarının tepkisiyle karşılaştı. Bu sırada fiziki arbedenin yaşandığı duruşmada koca Güven Güneş'in yakınları da basına "Onlar birbirlerini seviyorlardı Güven Güneş eşini öldürmedi" içerikli bilgi dağıttı. Duruşmada gerginlik sona erdikten sonra esas hakkındaki savunmalara geçildi. Sanık Güven Güneş, son savunmasında da eşini öldürmediğini, onu çok sevdiğini, vertigo hastası olduğu için uçurumdan kendisinin düştüğünü savundu. Esin öğretmenin uçurumdan kocası sanık Güven Güneş tarafından kasten itildiği sonucuna varan Mahkeme, Güven Güneş'i önce "eşini kasten öldürdüğü" gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm etti. Ancak yargılama aşamasındaki davranışlarını dikkate alarak "iyi hal" indirimi yaptı. Böylelikle ceza, müebbet hapse dönüştürüldü. Sanık Güven Güneş'in "kankam" dediği ve Güneş çiftini "ölüm uçurumu"nun bulunduğu yere götüren taksici Beşir Üzüm hakkında ise beraat kararı verdi. Ancak Mahkeme, Üzüm'ün cinayeti gördüğüne kanaat getirdi ve suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

ODTÜ'LÜ FİZİKÇİLER RAPOR HAZIRLAMIŞTI
"SABAH'ın "Esin Öğretmen Problemi" haberiyle duyurduğu bilirkişi raporunda da ODTÜ'lü fizikçiler Esin Güneş'in düşmediği, uçurumdan itildiği sonucuna vardı. Mahkeme tarafından da kabul gören rapor sonrasında Güven Güneş bir önceki duruşmada 30 ay sonra tutuklandı. Dünkü duruşmada da rapor doğrultusunda karar çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fizik denklemi adaleti getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN