Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehrin kargaşasını bırakıp 'köpek oteli' kurdular

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Cihangir'in hareketliliğinden sıkılıp çocukları ve köpekleriyle Şile'ye yerleşen çift, kurdukları "köpek oteli" ile sadık dostlara kafessiz bir tatil ortamı sağlıyor

Bina restorasyonu yapan Şefik Özşapcı, yaklaşık 12 yıl önce Cihangir'in hareketliliğinden sıkılıp, köy hayatı yaşamaya karar verdi. Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olan eşi Filiz Özşapcı da, "O kadar âşığım ki ona, Fizan'a gidelim dese giderdim" diyerek teklifi hemen kabul etti. Çift, 5.5 yaşındaki oğulları Şefik'i ve 8 köpekleriyle birlikte geldikleri Şile'de, Ulupelit köyünde satın aldıkları bir köy evini kendilerine ve köpeklerine uygun hale getirip yerleşti. O dönem seracılığı yaymaya çalışan Şile Belediyesi'nin de desteğini alarak, köy halkına ve çevre köylere de seracılık eğitimi verdiler. Sokağa atılan köpekleri sahiplenerek, bakmakta oldukları köpek sayısını 14'e çıkardılar. Bir arkadaşları, "14 köpeğe bakıyorsunuz, neden burayı köpek oteli yapmıyorsunuz?" deyince, bunu hayata geçirmeye karar verdiler. Ardından, 7 yıl önce iki katlı evlerinin alt katını, köpekler için uygun hale getirdiler.

DOĞAL ORTAMLARINDA...
"Wof wof Dog Hotel" adını verdikleri köpek otelinde, kanepe ve halı bile koyduklarını söyleyen Filiz Özşapcı, "Eğer İstanbul'da köpeğiniz varsa, mutlaka köpek otelleriyle yolunuz kesişmiştir. Apartman dairelerinde, kafeslerin içinde tutulan köpekleri görmüşsünüzdür. Ama seyahatiniz zorunluysa, yapacak bir şeyiniz olmadan köpeğinizi oralara bırakmak zorunda kalırsınız. Benim yaşadığım yer bir köy, zaten köpeklerimiz var. Bu bakımı keyifle yapıyorum. Köpekleri doğal ortamdan uzaklaştırmıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehrin kargaşasını bırakıp 'köpek oteli' kurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN