'Yaş günün kutlu olsun meleğim'

İngiltere'den tatile getirdiği üç kızı ile eşini trafik kazasında kaybeden Turabi Kılınç, kızı Direnç'in 15. doğum gününde, okul arkadaşlarının da katıldığı bir anma töreni düzenledi

Giriş Tarihi: 14.3.2013
İngiltere'de yaşayan ve 17 ay önce yaz tatili için geldikleri Tekirdağ'da eşi Elif ve 3 kızını trafik kazasında kaybeden Turabi Kılınç, kızı Direnç'in 15'inci yaş gününde Londra'daki restoranında bir anma töreni düzenledi. Turabi Kılınç'ın içinde olmadığı, akrabası İsmail Kılınç'ın kullandığı otomobilin kontrolden çıkıp karşı yönden gelen iş makinesi yüklü kamyonun altına girdiği kazada sürücü ile birlikte ön koltukta oturan Ali Kılınç, arka koltukta oturan Elif Kılınç ve kızları Direnç (13), Yağmur (8) ve Eylül (5) ölmüştü. Turabi Kılınç o kazada eşini ve 3 çocuğunu kaybetti. Kazanın ardından Londra'da işlettiği restoranın adını Four Angels (Dört Melek) olarak değiştiren Turabi Kılınç'ı önceki gün, Direnç'in okul arkadaşları da yalnız bırakmadı.

KIZINA HİTABEN MEKTUP YAZDI
Üzerinde "Doğum günün kutlu olsun meleğim" yazdırdığı pastayı gözyaşları içinde kesen baba, kızının arkadaşlarına "Sizler de anneniz, babanızın birer meleğisiniz" diyerek onlara ikram etti. Turabi Kılınç kızı için yazdığı mektunu da okudu. İşte acılı babanın mektubu: "Bugün meleklerimden Direnç'in doğum günü. Onsuz kutluyorum. Siz hayattaymışsınız gibi yaşamaya çalışıyorum. Ama meleklerim bilin ki babanız sizi çok ama çok özlüyor. Doğum günün kutlu olsun kızım. Kendimi sizin hatıranızla avutuyorum. Onun için hayattaymışsınız gibi davranıyorum. Bu acının tarifi yok."

'HEP KALBİMDE YAŞAYACAKSINIZ'
Turabi Kılınç, ölen kızına yaşgünü yapmasının nedenini, Direnç'e hitaben yazdığı mektupta açıkladı: "Biliyorum yaşamayana doğum günü pastası kesilmez. Ama siz kalbimde bedenim toprak oluncaya kadar yaşayacaksınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yaş günün kutlu olsun meleğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN