Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Asıl ödül hastaların duası'

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Skolyoz hastalığı (omurga eğrilikleri) konusunda yaptığı ameliyatlar ve hastalarıyla kurduğu sevgi bağı nedeniyle, 'Yılın Doktoru' seçilen Prof. Dr. Şevki Erdem'in başarısı hastalarını da sevindirdi. Hastalarına ailesinden biri gibi yaklaşan Erdem, "Hastalarımın hayır duası, benim için her şeyden önemli" diyor. Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul'da yılın doktoru seçilen Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniği Skolyoz ve Omurga Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Şevki Erdem, 20 yıllık cerrah. 15 yıldır da omurga eğrilikleri ve kamburlukları üzerine çalışma yapıyor.

70 AMELİYATA PARA ALMADI

Bir yıl önce Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göreve başlayan Erdem'i hastaları da çok seviyor. Çünkü o sadece hastalarını ameliyat etmiyor, onlarla özel bir sevgi bağı da kuruyor. Fakir ve yardıma muhtaç hastalarına yardım eli uzatmaktan çekinmiyor. Bir yıl içinde yaptığı 200 ameliyatın, 70'ini ücretsiz olarak yapmış. Şevki Erdem, aynı zamanda çalıştığı hastanede günde iki ameliyat yapıyor. Omurga cerrahisinin zor ve tecrübe gerektiren bir alan olduğunu söyleyen Prof. Dr. Erdem, "Bu ameliyatlar belirli merkezler ve özel hastanelerde yapılıyor. Burada devlet hastanesi bünyesinde yapılması hastalarımız için çok iyi. Bunlar çok riskli ameliyatlar. En küçük hata hastayı felç bırakabilir" diyor.

ORÇUN'UN DA UMUDU OLDU

Erdem'in 13 yaşındaki hastası Orçun Umut Aksoy da ameliyat için gün sayıyor. Küçük Orçun'un hem omurga eğriliği, hem de nörolojik problemler nedeniyle bacak ve kollarında problemler var. Annesi Sibel Aksoy şunları söylüyor: "Paramız yoktu. Orçun'un ameliyatı için özel hastaneler 20 bin liranın üzerinde para istedi. Yardım derneği kanalıyla Şevki Hoca'ya ulaştık. Orçun'un elinden tuttu. İnşallah oğlumun hastalığı başarılı ameliyatla son bulacak." Şevki Erdem ödülünü, bugün Ankara'da düzenlenecek törenle alacak.

ORÇUN GİBİ BİNLERCE HASTANIN UMUDU OLDU
13 yaşındaki Orçun Umut Aksoy da, ameliyat olacağı günü bekliyor. Şevki Erdem, Orçun gibi binlerce hastaya umut olmuş. Şimdiye kadar yaptığı ameliyat sayısı 4 bini bulmuş. Türkiye'nin 4 bir yanından kendisine gelen hastalar var. Erdem, en iyi hekim ödülünü, bu akşam saat 19.00'da Ankara Devlet Tiyatroları'nda alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Asıl ödül hastaların duası'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN