Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askeri birlikler Çorlu'ya taşınacak

Anadolu yakasına kurulması planlanan sağlık kampusunun Sancaktepe'deki askeri araziye yapılması nedeniyle mevcut askeri birlikler Çorlu'ya taşınacak

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu yakasında yapılacak şehir hastanesiyle ilgili, hem bölgeye hem İstanbul'a hem de ülkeye marka olacak projenin yerine sahip olduklarını belirterek, gelecek süreçte proje çalışmalarının başlayacağını belirtti. Müezzinoğlu, Anadolu yakasında yapılacak şehir hastanesiyle ilgili incelemelerde bulunmak üzere geldiği Sancaktepe'de Belediye Başkanı İsmail Erdem ile görüştü.

PROTOKOL İMZALANDI

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Müezzinoğlu, şehir hastanesi projesiyle ilgili 3.5 milyon metrekareye yakın alanın Sağlık Bakanlığı'nın hizmetine sunulması dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı'na, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Genelkurmay Başkanlığı'na teşekkür etti. Müezzinoğlu, konuyla ilgili protokolün 15 gün önce imzalandığını dile getirerek, "Dünya çapında bir proje üzerine çalışacağımız bir alan. Bundan sonraki süreçte uluslararası destek de alarak 'Sağlıkta Türkiye' projesi üzerinde çalışacağız. Hayırlı olsun'' ifadelerini kullandı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutladı. Sağlığın, uzun yıllar ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunu ifade eden Yılmaz, AK Parti döneminde Türkiye'nin sağlık probleminin büyük oranda çözüldüğünü kaydetti. Müezzinoğlu ve Yılmaz, daha sonra beraberindekilerle General İsmail Hakkı Tunaboylu Kışlası'na geçerek, şehir hastanesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri birlikler Çorlu'ya taşınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN