Halka bozuk gıda yedireceklerdi!

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bir markete belediye ekipleri tarafından yapılan operasyonda tarihi geçmiş ve bozulmuş 3 bin 500 kilo gıda maddesi ele geçirildi.

Giriş Tarihi: 15.3.2013 13:40 Güncelleme Tarihi: 15.3.2013 14:23
Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yapılan ihbarı değerlendirerek Gölbaşı'nda bir markete operasyon düzenledi. Zabıta ekipleri, markete düzenledikleri operasyonda marketin raflarındaki ürünleri inceledi. Ekipler, birçok ürünün son kullanım tarihinin geçtiğini tespit etti. Tarihi 2 yıl geçen sucuk ve peynir gibi ürünler çürümüş halde bulundu. Zabıta ekipleri, ayrıca marketin soğuk hava deposunda yaptıkları incelemede de bir depo dolusu bozulmuş gıda ürünü tespit etti. Market sahibinin ürünler üzerindeki son kullanım tarihlerini değiştirerek karaladığı belirlendi.

SAHTE MARKET RUHSATI

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı inceleme sonunda marketin işletme ruhsatının da sahte olduğu tespit edildi. Market ruhsatının eski market sahibine ait olduğu öğrenildi. Ruhsatta evrak değişikliği yapılarak sahte ruhsat düzenlediği de tespit edildi. Zabıta ekipleri, tarihi geçmiş ve bozuk olan ürünleri tek tek tutanaklara yazdı. Belediye araçlarına yüklenen bozuk ürünler, zabıta kontrolünde kepçe yardımıyla kazılan derin çukura gömülerek imha edildi.

İŞTE OPERASYONDAN GÖRÜNTÜLER...Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürü Pehlül Eraslan, bozuk gıda operasyonuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "Zabıta Müdürlüğümüze gelen ihbarı değerlendirdik. Yaptığımız inceleme sonucunda korkunç bir manzarayla karşılaştık. Ekiplerimizin yaptığı incelemede markette yaklaşık 3 bin 500 kilogram bozuk ürün ele geçirildi. Bu ürünlerin satılması durumunda Gölbaşılı vatandaşlarımızın sağlığını ciddi oranda etkileyebilirdi. Market hakkında gerekli yasal işlemlere başlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halka bozuk gıda yedireceklerdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN