Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yla gaspa 15 yıl hapis cezası

Giriş Tarihi: 17.3.2013

Adana'da, genç bir kızın yüzüne sıkarak çantası ile telefonunu gasp eden iki İranlı sanık için "Nitelikli yağma"dan 15'er yıl hapis istendi

Adana'da iki İranlı, takip ettikleri genç kızın yüzüne sıkarak, çantasını ve cep telefonunu gasp etti. "Biber gazını" silah olarak kabul eden Cumhuriyet savcısı 2 sanık hakkında "Nitelikli yağma" suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istedi. Adana'da geçen 12 Ocak'ta meydana gelen olayda, bir alışveriş merkezinde çalışan 21 yaşındaki Medine B.işten çıktıktan sonra evine dönmek için yürümeye başladı. İddiaya göre, Kuva-i Milliye Parkı'na geldiğinde, İran uyruklu 26 yaşındaki Ş.Sultani Tebrizi ve 32 yaşındaki P. İzadi Koshkakı genç kızı takibe aldı.

'HAKARET ETTİ'
Tebrizi, gözcülük yaparken arkadaşı biber gazını genç kızın yüzüne sıkarak kolundaki çantayı almaya çalıştı. Gaspçı, biber gazına rağmen genç kız direnince kafasına da yumrukla vurup cep telefonu ile çantasını alarak kaçtı. Saldırganlar kısa bir süre sonra yakalanırken, içindeki 50 TL'yi alıp atıkları çanta Seyhan Nehri kenarında bulundu. Gözaltına alınan arkadaşlardan P.İzadi Koshkakı tutuklanırken, arkadaşı Tebrizi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alkollü olduğunu söyleyen Koshkakı, "Sigara istedik vermeyip, hakaret etti. Öfkelendiğim için biber gazı sıkıp, çantasını aldım. Arkadaşım yanımda değildi. Hiçbir şey almadığım çantayı suya attım" dedi.

'YAĞMAYA YARDIM'
Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı hazırladığı iddianamede P.İzadi Koshkakı'nın silahtan sayılabilecek biber gazını kullanarak gasp yaptığını, Tebrizi'nin de gözcülük yaparak yardım ettiğini belirtti. Savcı iddianamede Koshkakı hakkında "Nitelikli yağma", Tebrizi hakkında da "Yağmaya yardım" suçundan 15'er yıl hapis cezası istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biber gazıyla gaspa 15 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN