Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 18.3.2013 07:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2013 09:20

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklarla görülecek yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının; doğu bölgelerde derecede (3-7) azalacağı, batı bölgelerde 1-3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı, diğer yerlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ZİRAİ DON VE KUVVETLİ BUZLANMA UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (Zirai Don, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ANİ KAR ERİMELERİ VE HEYELAN UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birklikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğu kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz kesimi ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Şırnak, Iğdır ve Erzincan çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN