Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyon: Melek

Yaralı halde bulunan ve dünyanın konuştuğu 'Melek' köpeği kurtarmak için Türkiye, Kanada ve ABD üçgeninde müthiş bir yardımlaşma örneği verildi

Giriş Tarihi: 18.3.2013
Uluslararası hayvan örgütlerinin dikkatini çeken ve önce Kanada ve oradan da Amerika Birleşik Devletleri'ne giden 3 ayaklı "Melek" köpek Antalya'da bir otomobilin çarpması sonucu bacağını kaybetti.

BİLEREK EZİP GİTTİLER!
Antalya Alanya'da yaşayan hayvansever İlknur Saraç, 2012 eylül ayında evinin yakınında, bir köpeğe otomobilin çarpıp kaçtığını öğrendi. Olay yerine giden Saraç, İngiliz seter kırması bir köpeğin tavuğunu öldürdüğünü sanan biri tarafından bilerek ezildiğini öğrendi. Saraç, Alanya'daki Bremen's Hayvan Hastanesi'ni aradı. O günü "Bütün dokular ezilmiş sinir ve tendonlar kopmuştu" diye anlatan Veteriner Osman İncekara "Onu kurtarmak için tek çare bacağı kesmekti ikinci gün amputasyonu gerçekleştirdik" dedi. Hastane ve gönüllülerin sevgisiyle kısa sürede toparlanan köpeğe, cana yakınlığı nedeniyle Dr.İncekara "Melek" adını koydu. Ancak Türkiye'de engelli Melek'e yuva açacak kimse bulunamadı. Alanya'da sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi için faaliyet gösteren uluslararası "Adoption Time in Avsallar" topluluğu, Melek'ten haberdar oldu.

ABD'DEN TALİP ÇIKTI
Yaygın bir ağ kuran grup, yurtdışında sahiplendirilecek hayvanlara yolculuklarında eşlik edecek hayvanseverleri de buluyordu. Grubun Türkiye'de yaşayan Alman üyesi Manuela Wroblewski hikayeyi dünyaya duyurdu. Melek'e talip ABD'den çıktı.

MELEK İÇİN KANADA 'DAN GELDİ

Dr. İncekara Melek'in yurtdışına çıkabilmesi için izinleri halletti. Kanada'da yaşayan grup üyesi Martine Lacasse Türkiye'ye gelip Melek'i Kanada'ya götürdü, misafir etti. Başka bir hayvansever grubun otomobiliyle yola çıkan Melek, 7 saat sonunda ABD sınırda yeni sahibi Bobbi Chapman'a teslim edildi. Ancak Nebraska'da yaşayan Chapman,annesi için düşündüğü Melek'in fazla ağır ve oyuncu olduğunu görünce onu Karen Battreall'ın barınağına yerleştirdi. Onu Kanada'ya getiren Lacasse, "ABD'de ev bulamazsa Kanada'ya dönecek ve burada bir yuva bulacak. Melek şu anda çok mutlu bir köpek" diyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyon: Melek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN