Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet için sitede lüks daire tuttu

Alacağı için öldürdüğü uzman çavuşun oturduğu sitede ev tutan zanlının, olay anında yanlış ihbar yapan komşu çiftle birlikte hareket ettiği de ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 19.3.2013
İstanbul Esenyurt İnnovia Sitesi'nde emekli uzman çavuş Devrim Güneş Beken'in (35) öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. 7 kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. 2008'de görevden ayrılıp aldığı ikramiyeyle kereste ihalesine girmek için kaynak arayan Beken, gazete ilanı sayesinde Hollanda'da taksicilik yapan Muhammet Erdemir'le tanışıp ortak oldu. Ancak Beken, iddiaya göre zarar ettiği gerekçesiyle Erdemir'e borcunu ödemedi. Adresini bulduğu Beken'e borcu olan Zehra ve Gürhan Uzuner'in de adresinin aynı olduğunu fark eden Erdemir çiftle irtibata geçti ve İstanbul'a gelip Beken'in oturduğu sitede 3 aylığına bir daire kiraladı.

PLANI TANIK BOZDU

6 Temmuz 2012'de B3 bloktaki dairesine girerken üst kattan çığlıklar duyan bir kişi güvenliği aradı. Ancak aynı anda Uzuner çifti de arayıp kavganın B2 Blok'ta olduğunu söyledi. Bunun üzerine önce B2 Blok'a giden güvenlikçiler, burada bir vukuat olmadığını görünce B3 Blok'a yöneldi. Kan izlerini Erdemir'in dairesine kadar takip eden güvenlikçiler, dairede zanlıyı ve dört arkadaşını Beken'in cesedinin başında buldu. Polis, Erdemir'le telefonlaştıkları saptanan Uzuner çiftinin de Beken'e borçlu olduğunu ortaya çıkardı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet için sitede lüks daire tuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN