Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 19.3.2013 07:52 Güncelleme Tarihi: 19.3.2013 17:23

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; gece saatlerinden itibaren Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, yarın ise İstanbul, Zonguldak, Bartın ile Kocaeli, Sakarya ve Düzce'nin kuzey çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.Hava sıcaklığının yarın (Çarşamba) güney, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise ülke genelinde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ZİRAİ DON VE KUVVETLİ BUZLANMA UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (Zirai Don, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ANİ KAR ERİMELERİ VE HEYELAN UYARISI:
Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE:
Parçalı, zamanla güneyinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, sabah saatlerinde Isparta ile Antalya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde, bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden heyelan, ani sel, taşkın ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu, doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN