Laz Ziya'yı Suriyeli muhalifler teslim etti

Giriş Tarihi: 19.3.2013

ABD'li Sierra'nın katil zanlısı Ziya Tasalı'nın Özgür Suriye Ordusu askerlerince yakalanarak sınıra yakın bir yerde Türk polisine teslim edildiği ortaya çıktı

ABD'li Sarai Sierra'nın dün "canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklanan katili Ziya Tasalı 'nın nasıl yakalandığı konusundaki çelişkili bilgiler, SABAH Özel İstihbarat Servisi'nin edindiği bilgilerle netlik kazanıyor. Tasalı'nın Lazkiye'de Hatay Emniyeti'nden özel bir ekiple bir pansiyona yapılan baskınla yakalandığı bilgisini yalanlayan Suriyeli muhalifler Laz Ziya'nın kontrolleri altındaki Halep'in bir köyünde barındığını, saf davranışlarından duyulan şüpheyle kim olduğunun araştırılması sonrası olayı itiraf ettiğini söyledi. Önce İdlip'e getirilen Ziya Tasalı, Suriyeli muhaliflerin karargâhında elleri kelepçeli olarak fotoğraf ve video kaydının alınması ardından İdlip ile Cilvegözü sınır kapısı arasındaki kırsal bölgede randevulaşılan Hatay Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

'KÖYDE PANSİYON YOK Kİ KALSIN'
Köyde pansiyonun bulunmadığını ve Halep'teki bir köyde muhalif askerlerle kalan Laz Ziya'yla İdlip'te saatlerce sohbet ettiklerini belirten askerler, Ziya Tasalı'nın cinayeti aldığı tinerin etkisindeyken işlediğini ve ailesinin kan davasından dolayı Trabzon'dan Karabük'e kaçtığını kendilerine anlattığını söyledi. Suriyeli muhalifler, Laz Ziya'nın saf ve ne yaptığının çok farkında olmayan bir ruh halinde olduğunu da belirtti. Tasalı'nın Halep'te yanında kaldığı Suriyeli muhaliflerle Esad'a karşı savaşmak için geldiğini söyleyerek yakınlaştığı, hatta ayağından vurularak 10 gün tedavi gördüğü öğrenildi.

50 KİLOMETRE YOL YÜRÜDÜ
Laz Ziya muhalif askerlere cinayet ortaya çıktıktan sonra İstanbul'dan Karabük'e ordan da Suriye'ye gitmek üzere Antakya'ya geçtiğini anlattı. Karabük'ten Antakya'ya gelirken cebinde 100 lirası vardı. Antakya'dan Reyhanlı'ya kadar 50 km.'lik yolu yürüdüğünü anlatan Laz Ziya Suriyeli muhaliflere bir kamyoncunun yardımıyla Suriye'ye geçtiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Laz Ziya'yı Suriyeli muhalifler teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN