Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denktaş'ın son sözleri 'Oğluma iyi bakın' oldu

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Babasının mezarı başında kendini vurup hastanede ölen , ameliyata girmeden önce "Oğluma iyi bakın" dedi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunu (37), intihar girişiminin ardından kaldırıldığı Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde 6 saatlik bir ameliyatın ardından, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İki yıl önce eşi Pınar'dan boşanan ve bu evlilikten 7 yaşında bir oğlu olan Can Denktaş, babasının mezarı başında silahla karnına ateş etmeden önce kuzeni Rauf Denktaş'ı arayarak, "Babamın mezarındayım. Çok yoruldum bu hayattan. Hayatıma son veriyorum" dedi. Mezarlığa koşan Rauf Denktaş, kanlar içinde bulduğu kuzenini mezarlık görevlileriyle birlikte hastaneye kaldırdı. Ameliyata alınan Can Denktaş'ın kuzenine son sözleri, "Oğluma iyi bakın" oldu. 1985'te trafik kazasında hayatını kaybeden Raif Denktaş'ın oğlu olan Can Denktaş'ın ölümü, ailede büyük üzüntü yarattı. Demokrat Parti Genel Başkanı amcası Serdar Denktaş, ülkede genel bir ekonomik sıkıntı ve darboğaz yaşandığını ve bunun kendi işini yapan yeğeni Can Denktaş'ın da sorunu olduğunu söyledi.

'YANLIŞ YOL SEÇTİ'
Can Denktaş'ın aylardır bankaların faiz düşürmesiyle ilgili yasal düzenlemeyi 'belki düzelir' diye umuduyla beklediğini kaydeden Denktaş, "Belli ki bir gelişme olmayınca Can, mücadeleci kişiliğinden vazgeçip bu duruma düştü" dedi. Denktaş, "Can'ın bu yaptığı çıkış yolu değil, kurtuluş değil. Yanlış bir yol seçti" diye konuştu. Serdar Denktaş, yeğeninin bugün Lefkoşa Mezarlığı'nda babasının kabrinin yanında toprağa verileceğini de söyledi.

SİYASETİN ÖNEMLİ İSİMLERİ HEMEN HASTANEYE KOŞTU
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve birçok siyasetçi, ağır yaralı halde ameliyata alınan Can Denktaş'ın sağlık durumunu öğrenmek için hastaneye akın etti. Acı haberin ardından Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Başbakan İrsen Küçük, Denktaş ailesine başsağlığı diledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denktaş'ın son sözleri 'Oğluma iyi bakın' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN