Sınırda bir çalıkuşu

Naime öğretmen Türkiye-Irak sınırında görev yapıyor. İlk lojmanını ana okuluna çevirip başka yere taşındı. Her gün 3 kilometre yol yürüyerek sınıfına ulaşıyor

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Konyalı 25 yaşındaki Naime Karagülle, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ni bitirdikten sonra geçtiğimiz şubat Türkiye-Irak sınırındaki Hakkâri Çukurca'ya bağlı Gündeş köyüne atandı. Gündeş Köyü Şehit Asteğmen Bekir Hacı İsmailoğulları İlkokulu'nda anasınıfı öğretmeni olarak görev yapan Karagülle, okulun aynı zamanda müdürlüğünü de yapıyor. Karagülle'ye ilk önce okulun yanında bulunan tek odalı lojman tahsis edilmişti. Ancak, ilkokul öğrencileriyle birlikte küçük bir sınıfta anasınıfı öğrencilerine eğitim vermeye çalışan Karagülle, sonunda kaldığı lojmanı ana sınıfına çevirmeye karar verdi.

'ÇOCUKLA R İÇİN DEĞER'
Karagülle, okuldan 3 kilometre uzaktaki Mükerrem Akhanlı Köprülü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'na (YİBO) yerleşti. Görev yaptığı okula gidebilmek için her gün 3 kilometre yürüyen kendi imkânlarıyla hatta cebinden para harcayarak eğitim veren Karagülle'nin yardım çağrısına Antalya Ayten Çağıran Ana Okulu ve Konyaaltı Lions Clup bir ay önce giysi, oyuncak, temizlik ve kırtasiye malzemeleri göndererek cevap verdi. Şimdi çocuklar, hem oyun alanı hem de ders yapılan alanı olan iki odalı anasınıfında eğitim görüyor. Naime öğretmenin 7'si kız, 8' i erkek 15 öğrencisi var. Karagülle, "İsmini bile duymadığım bir yere atamam yapıldı. Buraya gelirken korktum. Ancak şimdi burada çok mutluyum. Her gün 3 kilometre yürüyüp okula geliyorum. Bu çocuklar için buna değer. Onları çok seviyorum, onlar da beni seviyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda bir çalıkuşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN