Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Halis Ağa'nın belleği bozuk"

İşadamı Halis Toprak'a çocuklarının açtığı davada delil için sunulan rapor ortaya çıktı. Raporda, Toprak için "Hasta bellek bozukluğu içindedir" ifadesi kullanılıyor

İşadamı Halis Toprak'a çocuklarının açtığı ve İstanbul Aile Mahkemesi'nde süren "evliliğin iptali" davasında yeni bir rapor ortaya çıktı. Raporda, "Hasta bellek bozukluğu içerisindedir" deniyor. Daha önce Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Sağlık Kurulu, aynı rapor kapsamında 2010'da verilen "Herhangi bir akıl sağlığı ya da zayıflığı saptanmadı ve ayırt etme gücü bulunmadı" yazılı belgeyi İstanbul Sulh Mahkemesi'nde yine çocuklarının açtığı "vasi tayini" davasına göndermiş, bu evraktan hareketle dava reddedilmişti.

TEPKİ SÜRESİ UZAMAKTADIR

Toprak'ın, Nazlıhan Tagızade'yle evlenmesine karşı çıkan çocuklarının açtığı "evliliğin iptali" davasının son duruşmasında ise Toprak'ın kızı Aysel Duruk'un avukatı Burhan Apaydın, aynı hastanenin "Nöroloji Servisi"nden sağlık kuruluna 2010'da verilen raporu mahkemeye delil olarak sundu. Servisteki uzman doktorlarca hazırlanan raporda "Toplam öğrenme puanı 33/96'dır. Hasta bellek bozukluğu içerisindedir. Uyaranlar üzerindeki kontrolü geriliyor, isimlendirme güçlükleri yaşıyor, tepki süresi uzamaktadır" yazıyor. "Bellek bozukluğunun diğer adı Parkinson'dur" diyen Apaydın, Adli Tıp Kurumu'ndan kapsamlı bir rapor talep etti. Apaydın, sunduğu delillerin, mahkemece beklenen Adli Tıp raporunda delil olarak yer almasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Halis Ağa'nın belleği bozuk"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN