Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Meğer kocam soğukkanlı bir katilmiş'

Giriş Tarihi: 21.3.2013

4 yıllık kocasının, 5 yıl önce sevgilisini öldürüp parçalara bölen bir katil olduğunu öğrenen Selda Kenar, yaşadıklarını tüm ayrıntılarıyla SABAH'a anlattı... İşte romanlarda, filmlerde bile eşine ender rastlanacak bir hayat hikâyesi

Bir sabah uyandınız ve kocanızın ya da eşinizin hiç bilmediğiniz bir yüzüyle karşılaştınız, ne olur? Hep romanlarda, filmlerde olur böyle şeyler dediğimiz, eşine az rastlanır, şoke edici olay, bu kez gerçek hayatta yaşandı. İstanbul'da 5 yıl önce sevgilisini satırla 10 parçaya böldükten sonra Kocaeli Körfezi'ne atan Hüseyin Kemal Kenar'ın 4 yıllık eşi Selda Kenar, bir sabah uyandı ve mükemmel zannettiği eşinin aslında soğukkanlı bir katil olduğunu öğrendi.

KORKUNÇ CİNAYET

Makine teknikeri Hüseyin Kemal Kenar, sevgilisi Dilek Avcı (17) ile Pendik'te yaşamaya başladı. Avcı, doktordan aldığı hamile raporunu sevgilisi Kenar'a göstererek, başka birinden hamile olduğunu ve ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Kenar, evde iple boğduğu sevgilisini, satırla parçalara ayırdı. Cesedi bavula koyarak, 20 Kasım 2008'de Kocaeli'nin Hereke beldesinde denize attı. Aynı yıl içinde başka bir kadınla tanışıp, nikâh masasına oturdu. İşletme mezunu Selda Kenar, eşi Hüseyin Kemal Kenar ile nasıl tanışıp evlendiklerini şöyle anlattı: "Kemal'in halası ile aynı mahallede oturuyorduk. 2008'de halası bizi tanıştırdı. İlk görüşte âşık olduk. Bir yıl sonra 14 Şubat Sevgililer Günü'nde de nikâh masasına oturduk. Kızımız doğdu. Öyle mükemmel bir eşti ki; bir dediğimizi iki etmezdi. Sesini yükselterek konuştuğuna bile şahit olmadım."

'BİR ANLIK CİNNETTİ'
Hayatlarının kökten değiştiğini anlatan Selda Kenar, "Uyanıkken kâbusla karşılaşıyorsunuz. Polis bizi ayrı ayrı sorgu odasına aldı ve bana; 'Eşin bir katil' dedi. 'Hayır Kemal yapmaz. O mükemmel bir insan' dedim" diye anlattı yaşadığı şoku. 'Gerçeği öğrendin. Hâlâ onu seviyor musun?' diye sorduğumda ise Kenar, "Kadınlar bana kızacak belki ama hâlâ onu çok seviyorum. Vahşi bir katil böyle mi olur?" dedi, üzerinden atamadığı şokla. Eşini görmek için cezaevine gittiğini söyleyen Kenar, "Bir anlık cinnet' diyerek ağlıyordu. 'Kaderin bu senin. Allah'a sığın. Allah seni affetsin ben affetsem ne olur?' dedim" diye konuştu"

'KIZINA SARILIR AĞLARDI'
Kocasının kendisine mükemmel bir hayat yaşattığını söyleyen Selda Kenar, "Hâlâ inanamıyorum. 2.5 yaşındaki kızımıza sarılır ağlardı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Meğer kocam soğukkanlı bir katilmiş'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN