Munzur'da arama çalışmaları sürüyor

'de, 'na düştüğü bildirilen kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 21.3.2013 17:05
Moğoltay Mahallesi'ndeki Mavi Köprü'den 4 gün önce 'na düştüğü belirtilen Ozan Metin'i (32) arama çalışmaları, ve Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yanı sıra Elazığ ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'nde görevli dalgıç polislerin katılımıyla sürüyor.Munzur Çayı'nda ve çayı besleyen Uzunçayır Barajı'nın havzasında devam eden çalışmalara, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı sualtı arama ekibi ile Tunceli Dağcılık ve Kamp Sporları Kulübü üyeleri de destek veriyor.

Bu arada, tahliye kapaklarının açılması sonucu su seviyesi düşürülen baraj havzasında ekiplerce mont ve gözlük bulundu. Bulunan eşyaların Metin'e ait olduğu belirtildi.

Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdür Vekili Mehmet Avin yaptığı açıklamada, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'nden yardım talep ettiklerini söyledi.

Ekibin dün Tunceli'ye geldiğini belirten Avin, ''Bugün de sonar cihazı bota monte edildi ve arama çalışmalarına başlayacaklar'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Munzur'da arama çalışmaları sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN