Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı!

Meteroloji'den alınan bilgilere göre yurdun büyük bölümünde yağış görülecek.

Giriş Tarihi: 23.3.2013 09:36 Güncelleme Tarihi: 23.3.2013 12:24
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 14 derece) olmak üzere Ülkemiz genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz kıyıları, Güney Ege, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz kıyıları, Güney Ege, İç Anadolu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç devrilmesi, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ANİ KAR ERİMELERİ ve HEYELAN UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (heyelan, ani sel, taşkın, kar erimeleri, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağış, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ve Balıkesir ile ilk saatlerde Tekirdağ çevrelerinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, doğusunda kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Gün Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Göller yöresi, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay ile zamanla Adana çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yağmur ve sağanak, zamanla Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz'de güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimleri ile yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, zamanla iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (heyelan, ani sel, taşkın, çığ tehlikesi, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzincan ve Tunceli, öğle saatlerinden itibaren Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ile akşam saatlerinden itibaren Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur, zamanla kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneyinde toz taşınımı bekleniyor.Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kar örtüsünün bulunduğu kesimlerde ani kar erimeleri beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (heyelan, ani sel, taşkın, çığ tehlikesi, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA: Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Akdeniz'de fırtına, Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN