Operada kamera kavgası

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde bir personele gizli kamera tuzağı kurmakla suçlanan müdire Nilay Genç Çebi kendini "İşe gelmeden para kazanıyordu. İntikam duygusuyla hareket ediyor" diye savundu

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Antalya Devlet Opera ve Balesi'ni (ANTDOB) karıştıran "gizli kamera" tartışmaları yeni bir boyut kazandı. Tartışmalar, ANTDOB Personel ve Eğitim Şubesi Müdürü Nurten Baltacı'nın şikâyetiyle başladı. Kendisine mobbing (işyerinde psikolojik baskı) uygulandığını, gizli kamerayla görüntülerinin çekildiğini savunan Baltacı, ANTDOB Müdürü Nilay Genç Çebi ile üç müdür yardımcısını şikâyet etti. Baltacı şikâyet dilekçesinde, çalıştığı kurumdan Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne görevlendirildiğini ancak bu görevlendirmenin yapıldığı sırada gizlice kayda alındığını belirterek, "Görüntüdeki mevcut kişiler, geçici görevlendirmeyi öğrendiğim anda vereceğim duygusal tepkiyi kaydetmek istemiş. Bana tuzak kurarak muhtemelen ağlama, karardan vazgeçirme ricaları gibi insani zaafları tekrar tekrar seyredeceklerdi" iddiasında bulundu.

'İTİRAZ ETMESİN DİYE...'
Suçlamaların odağındaki isim ANTDOB Müdürü Nilay Genç Çebi ise Baltacı hakkında işe gelmediği, vazifede ihmal gibi konularda iki yıldır birçok kez soruşturma açtığını belirterek, "Bunların sonunda kınama ve uyarı cezaları aldı. Bu süreçte tehdit ve tacizlere maruz kaldım. Bazılarının rahatını bozduğum için bu sorunları yaşadım. İnsanlara 'işe gelin' dedim gelmediler. Şimdi intikam duygusuyla hareket ediyorlar" diye konuştu. Çebi, görev yeri değişikliği tebliğinin de sonradan itiraz olmasın diye kameraya alındığını belirtti. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen ise "Mobbing iddiaları komik. Orası kimsenin özel alanı değil, kamu alanı" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operada kamera kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN