Şiddetli tekneleri batırdı

Beyşehir Gölü kıyısında etkili olan şiddetli nedeniyle iki tekne battı. Restoran yatı batan bir kişi gözyaşlarına hakim olamadı.

Giriş Tarihi: 23.3.2013 11:28

Beyşehir Gölü'nde dün akşam saatlerinde başlayan da, sahilde biri restoran olarak faaliyet gösteren iki tekne alabora oldu. Eşrefoğlu Köprüsü önündeki sahilde yeni sezona hazırlık yapan Selçuk Mızrak'a ait restoran tekne, şiddetli karayel nedeniyle oluşan dalgalara yenik düşerek sulara gömüldü. Tekne sahibi ve oğlu, batmak üzere olan tekneden kendisini güçlükle dışarıya atarak karaya çıktı. Göl kıyısında iskeleye bağlı bir başka özel gezinti yatı da batarak tamamen sulara gömüldü. Şiddetli rüzgar nedeniyle bağlı oldukları iskelelerin parçalanması üzerine iki gezinti yatı ise risk almamak için gölde açıklara ilerleyerek, kıyıdaki fırtınanın dinmesini beklemeye başladı.

Restoran yatın içerisinde oğluyla birlikte otururken aniden bastıran şiddetli fırtına nedeniyle teknesi batan işletmeci Selçuk Mızrak, gözyaşları içerisinde göl kıyısında bir dalgakıran olmamasına tepki gösterdi. Ani bir rüzgarın gelmesiyle ne olduğunu anlayamadan teknesinin battığını belirten Mızrak, “Yatta oturuyorduk, ne olduğunu bilemedik. Bir anda kendimizi karaya zor attık. Tekne iskeleye vurdu, patlattı. İskele koptu, iskele üzerinden zor atladık. İskele kayıp, ne olduğunu bilemedik” dedi.

Mızrak, sulara gömülen yatının gezinti yatı olarak faaliyet gösterirken geçtiğimiz yıllarda da battığını vurgulayarak, “Batınca restoran tekne olarak faaliyete geçirdim. 35-40 bin lira masraf ettim. Borcu daha bitmedi. Elimizde avucumuzda yok. Zorla yaptırdım ben bunu. Şuraya bir dalgakıran veya güzel bir iskele yapılsa, teknelerin hepsi buraya toplansa olmaz mıydı? Bunu defalarca dile getirdik. Şimdi perişan olduk. On bin lira borcum vardı zaten, duman olduk. Bir tekne daha battı. İki yat açıklara kaçtı ama biz kaçamadık” diye konuştu.

Şiddetli rüzgarın çıkmasının ardından yatının yanına gelerek nöbet tutan yat işletmecisi Ahmet Bülbül ise, iskelesinin sağlam olması nedeniyle kendi yatında bir sorun olmadığını ancak diğer iki gezinti yatının risk almamak için açıklara çıkarak fırtınanın dinmesini beklediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddetli fırtına tekneleri batırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN