Göklerin Türk yıldızları, yerde rock star oldu

Türk Hava Kuvvetleri'nin medar-ı iftiharı olan nin 5 üyesi kurdukları rock grubuyla temsil ettikleri kurumun 100'üncü kuruluş yıldönümünde sahne aldı. Grubun video klibi bile var

Giriş Tarihi: 24.3.2013
tarafından düzenlenen bir sempozyumda sunum yapan Hava Pilot Binbaşı Evren Ayna, üyesi olduğu Türk Yıldızları'ndan dört arkadaşıyla birlikte rock müziği yaptıklarını söyleyerek bir kliplerini de sempozyum katılımcılarına göstererek sürpriz yaptı. Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları'nın üyeleri havada uçaklarla nefes kesen gösterilere imza atıyor. Binbaşı Ayna, konuşmasında kurdukları bu grupla da takımın 5 üyesinin boş zamanlarında stres attığını söyledi. Grubun, internette Türk Yıldızları gösterisi eşliğinde Yeni Türkü'nün 'Deliler" şarkısını söylerken bir klibi de bulunuyor. Grubun solisti olan Hava Pilot Binbaşı Evren Ayna, üsteğmen Murat Demircan'ın gitar, yüzbaşı Kemal Koyunluoğlu'nun piyano, üsteğmen Onur Adalı'nın bateri, yüzbaşı Osman Yığcı'nın ise bas gitar çaldığını belirtti. Binbaşı Ayna 2011'de Türk Hava Kuvvetleri'nin 100'üncü kuruluş yıldönümünde de sahne aldıklarını söyledi.

CEM KARACA İLHAM KAYNAĞI
Uçuşlarla yaptıkları müzik arasında bağlantı kuran Ayna "İkisinde de soğukkanlı olmak zorundasınız. Başınıza ne zaman ne geleceğini tam olarak bilemezsiniz. Bowling hareketini yaptığımız bir uçuşta karşıdan gelen üç uçağın arasından geçiyorum. Tam o esnada bize kuş çarptı ve uçakların arasından geçtik. Soğukkanlılığımızı koruduk. Kuş geliyor diye başka bir hareket yapıp diğer uçakları tehlikeye düşürmedik. Soğukkanlılık böyle bir şey" dedi. Akrobaside inisiyatif kullanmanın önemine işaret eden Ayna, "Eğer işler yolunda gitmiyorsa hareketi iptal etmekten ya da gösteriyi iptal etmekten çekinmemeniz lazım. Hava Harp Okulu mezuniyet töreni gösterisini kuşlardan dolayı yarıda kesmiştik. Kuşlar bizim için tehdit. İnisiyatif sahibi olmak böyle bir şey. Gerektiğinde yarıda bırakıp bunu yapmanız lazım" diye konuştu. Türk Yıldızları olarak merhum Cem Karaca'nın 'Islak Islak' şarkısından çok etkilendiklerini söyleyen Ayna, "Sürerim buluttan tarlaları, yağmurlar ekerim göğün göğsüne, güneşte demlerim senin çayını, yüreğimden süzer öyle veririm' diyor ya, öyle bir şey. Bir de feleğin tekerine çomak sokma kısmı var. Onu da çokça yapıyoruz. O şarkı bizi anlatıyor" dedi.

'HAYATTAN KEYİF ALIN'
Ayna, Hava Harp Okulu öğrencilerine "Daima yüksekleri hedefleyin, hayallerinizin peşinden koşun. Hedefinize odaklanın. Basamaklarınızı çizin ve onları tek tek yapmaya çalışın. Kendinize güvenin. Kendinizi iyi tanıyın, limitlerinizi bilin. Risk almaktan korkmayın. Hayattan keyif alırsınız keyif verirsiniz" tavsiyelerini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göklerin Türk yıldızları, yerde rock star oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN