Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den Suriye'ye 13 bin ton un

Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, kendilerine bağışlanan 50 bin ton buğdaydan elde edilen 38 bin ton unun 13 bin tonunun Suriye tarafına geçirildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 25.3.2013 20:40

Muş'ta düzenlenen Genişletilmiş Kızılay Şube Başkanları Bölge Toplantısı'na katılan Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı'nın ulusal ve uluslararası düzeyde çok önemli çalışmalar yaptığını anlattı.

Son dönemde Suriye sınırında çok önemli faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Akar, şöyle konuştu:

''Yaklaşık 300 bin misafirimiz oldu, bunun 200 bini kamplarda yaşıyor. Kamplarda yaşayan insanların barınma, beslenme, insani yardım ve temel ihtiyaç malzemeleri Kızılay tarafından karşılanıyor. Bunun finansmanını devletimiz karşılıyor. Suriye'nin iç kısımlarına doğru devamlı ihtiyaç malzemeleri gönderiliyor. Devletimizin Türk Kızılayı'na bağışladığı 50 bin ton buğdaydan elde edilen 38 bin ton unun 13 bin tonu bugün Suriye tarafına geçirildi.''

Somali, Gazze ve Batı Şeria'da faaliyetlerinin devam ettiğini kaydeden Akar, bu sayede dünya çapında global bir örgüt olma yolunda ilerlediklerini bildirdi.

Daha sonra Vali Ali Çınar'ı makamında ziyaret eden Akar, Türkiye'de gerçekleştirdikleri bölge toplantılarının en büyüğü ve sonuncusunu Muş'ta yaparak kongre hazırlıklarını tamamlayacaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Suriye'ye 13 bin ton un
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN