Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pala Remzi'ye iki kez evlilik tuzağı

'Pala' lakaplı Remzi Derviş, evlenme umuduyla gittiği Iğdır'da dolandırıcılara 18 bin, yabancı uyruklu kadını geri getireceğini söyleyen kişiye ise 2 bin lira kaptırdı

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Afyonkarahisar'da yaşayan 60 yaşındaki Remzi Derviş, eşini yıllar önce kaybetti. Çocuğu olmayan Derviş, bir süre önce evlenmeye karar verdi, tanıştığı kişiler aracılığıyla Iğdır'a gitti. Maddi durumu iyi olan Remzi Derviş'e kendisini evlendireceklerini söyleyen şebeke üyeleri, buldukları yabancı uyruklu kadının ailesinin 15 bin lira başlık parası istediğini söyleyip, parayı Derviş'ten aldı. Iğdır'da bir evde yapılan kına gecesi için de 3 bin lira ödeyen Derviş, ertesi gün yine aynı evde düzenlenen düğünde evlendiğini zannettiği kadına 4 bilezik, şebeke üyelerine ise 6 adet takım elbise aldı. "Pala" lakaplı Remzi Dede, yabancı uyruklu kadını yanına alarak Afyon'a gitmek üzere yola koyuldu. Otobüs Kars'ın Kağızman ilçesine geldiğinde tuvalete gideceğini söyleyerek Remzi Derviş'in yanından ayrılan kadın bir daha geri dönmedi. Remzi Dede tekrar Iğdır'a dönüp, kendisini dolandıran kişileri aramaya başladı.

'ONA TÜM SERVETİMİ VERİRDİM'
Bu kez yeni tanıştığı bir kişi Remzi Derviş'e, kendisine 2 bin lira verirse dolandırıcıları ve kadını bulabileceğini söyledi. Remzi Derviş ise "Dolandırıcıları boşver, kadını getir yeter" diyerek kendisine yardım edeceğini düşündüğü kişiye 2 bin lira verdi. Ancak o kişi de kayıplara karıştı. İki kez dolandırıldığını söyleyen Derviş, "Ben ona tüm servetimi verirdim. Keşke beni kandırmasaydı. Saçları öyle güzeldi ki, öyle güzel bakıyordu ki" diyerek dert yandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pala Remzi'ye iki kez evlilik tuzağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN