Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ında yandı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde yapılan ta gerçeğini aratmayan görüntüler ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 28.3.2013 15:03
Senaryo gereği binanın dördüncü katında çıkan da, alarm verilmesiyle birlikte Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü çalışanları, önemli evrakları alarak yangın merdivenlerinden dışarı çıktı.Binadaki diğer personelin sivil savunma arama ve kurtarma ekiplerinin kontrolünde tahliye edilmesinin ardından, yangın tüpleriyle yangına nasıl müdahale edileceği gösterildi.

Yangından etkilenen ve binanın üçüncü katında mahsur kalan bir kişi sedyeye, iki kişi ise vücutlarına bağlanan halatlarla aşağı indirildi.

Tapu Kadastro Bölge Müdürü Ali Ataman, yaptığı açıklamada, yapılan ın kendileri ve kurum için büyük önem taşıdığını söyledi.

Kurumda bulunan evrakların önemine dikkati çeken Ataman, şöyle konuştu:

''Bilindiği üzere tapu dairesi, yangında öncelikli kurtarılması gereken değerli evrakların bulunduğu kurumdur. Bu nedenle olası bir yangında bu evrakların nasıl kurtarılması gerektiği ve yangına müdahalenin hangi şartlarda yapılacağı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. Başarılı bir tatbikat oldu.''

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Amiri Zafer Özcan da yapılan tatbikatın kurum çalışanlarına bilgi ve deneyim kazandırdığını dile getirdi.
Bu arada, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü Arama Kurtarma Birim Amiri Abdullah Polat, yanan tahtaların nasıl söndürüleceğinin gösterilmesi esnasında alevlerin arasında kaldı.

Tahtaların üzerine döktüğü benzinin tutuşması sonucu elinden yaralanan Polat, ''Küçük bir kaza yaşadım elim yandı ama önemli bir şey yok'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın tatbikatında yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN