Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev görenleri şaşırttı

'ın Şarköy ilçesine bağlı Hoşköy beldesi açıklarında balıkçılar tarafından denizden çıkarılan dev , sergilendiği balıkçı tezgahında görenleri şaşkınlığa çevirdi.

Giriş Tarihi: 1.4.2013 09:40 Güncelleme Tarihi: 1.4.2013 17:28
Büyük camgöz cinsi 5 metre boyunda, 1 metre eninde, 400 kilogram ağırlığında geliyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINHoşköy Balıkçı Limanına bağlı, Muharrem Tilki'ye ait Oktay teknesi, kıyıdan 2 mil açıkta ağlarındaki toplanan balıkları motor gücü yetmeyince 4 kişilik mürettebatı ile tekneye çekmeye çalıştı. Mürettebat ağların içinde yakalanan dev köpekbalığını görünce şaşkınlığa düştü. Şarköy'deki Özlem Balıkçılığa satılan köpekbalığı, tezgahta yoğun ilgi ile karşılaşılınca, anne-oğul balık satıcıları Serpil-Nail Özger tarafından soğuk hava deposuna kaldırıldı.Balık satıcısı Nail Özger, dev köpekbalığını Oktay teknesinden 550 TL'ye satın aldığı balıkla ilgili olarak şöyle konuştu; 'Büyük Camgöz cinsi bu dev köpekbalığını, balık satışlarımızın artması için teşhir amaçlı tezgahımıza koyduk. Ama satışlarımız artsın diye beklerken, Özlem balıkçılığa canavar gelmiş söylentisi ile bir anda tezgahımızın önü insanlar tarafından dolduruldu. Herkes cep telefonları ile köpekbalığı ile fotoğraf çekmeye başlayınca normal balık satışımızı yapamadık. Biz de, kuyruğu ile birlikte 5 metre boyunda, 1 metre eninde, 400 kilogram ağırlığındaki dev köpekbalığını, yanımızdaki kahvehaneden çağırdığımız 12 kişi ile soğuk hava depomuza kaldırdık. Depoya sığmayınca, kuyruğunu bükerek ancak içeri sokabildik. İstanbul'a 700-800 TL civarında satmayı düşünüyoruz' dedi.

Şarköy'ün tek kadın balık satıcısı Serpil Özger, 30 yıldır bu işi yaptığını ifade ederek ' Biz hem kabzımallık hem de perakende balık satarız. Ben ilk kez bu kadar büyük bir köpek balığı gördüm. Tezgahımızın önünde görenler Şarköy'e canavar gelmiş diyerek toplandı, yoğun ilgi gördü. Biz de depoya kaldırmak zorunda kaldık.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev köpekbalığı görenleri şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN