Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e şok haber

Giriş Tarihi: 2.4.2013 09:55 Güncelleme Tarihi: 2.4.2013 10:02

Yıllardır uyguladığı tedavi yöntemiyle adından söz ettiren 'e şok haber! Verilen son karara göre Dümen'in tedavi yöntemi tıbbi değil.

tedavisi sırasında uyguladığı yöntem nedeniyle "İnsanlar üzerinde deney yaptığı" iddialarıyla suçlanan 'in İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi.

Dümen'in katılmadığı duruşmada Yüksek Sağlık Şurası tarafından gönderilen rapor okundu. 7'si profesör 8 doktorun imzasını taşıyan 3 sayfalık raporda; Dümen'e yönelik iddialar yer aldı. Dosyanın ve ifadelerin incelenmesinde Haydar Dümen'in sağlıkçı olmayan eşinin de gelen hastaların hazırlanması evresine katıldığı belirtilen raporda şöyle denildi:'İŞTİRAK ETTİĞİ...'

"Dosyadaki bilgi, belge ve bulgular değerlendirildiğinde; hastaların tedaviyle ilgili bilgilendirme ve düzenlenmiş onama formlarının olmadığı, tıbben kabul edilmeyen bir yöntem uyguladığı ve kendi yöntemini tek çözüm şeklinde sunduğu... Hastaların cinsel eylemine iştirak ettiği ve cinsel birleşmeyi izleyerek bu durumun tedavi amacıyla olduğunu iddia ettiği, ayrıca cinsel birleşme sırasında hastaların yanında olmayı hastalara kendisinin bulduğu özel bir tedavi yöntemi olarak uygulamasının insan üzerine deney olarak kabul edildiği cihetle Dr. Haydar Dümen'in eylemlerinin tıp kurallarına uygun olmadığına şuramızca oy birliğiyla karar verildi."

Mahkeme dosyadaki eksikliklerin tamamlanabilmesi için ertelendi.

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydar Dümen'e şok haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN